Tatvan’da SYDV’nin  kömür dağıtımı devam ediyor

Tatvan ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kömür yardımı dağıtımları devam ediyor.

9 bin aileye 18 bin ton yardım kömürü dağıtacak olan Tatvan Sosyal Yardımlaşma Vakfı, yardım kömürü dağıtımları kapsamında şu ana kadar ilçe merkezindeki 22 mahalleden 13'üne, 57 köyden ise 17'sine dağıtımı gerçekleştirdi.

Kömür dağıtımlarının gerek ilçe merkezinde ve gerekse köylerde devam ettiğini belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yardım kömürü dağıtımının bu yıl erken başladığını, ancak nakliyeden kaynaklanan nedenlerden dolayı dağıtımların geciktiğini söyledi.

Kömürlerin ilçeye tren vagonlarıyla getirildiğini, bu nedenle nakliyede gecikmeler olduğunu, bunun da sıkıntıya yol açtığını belirten Erkan, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için kömürlerin bir kısmının da bundan sonra karayoluyla getirileceğini ifade etti.

Erkan, "Bu yıl kömür dağıtımına erken başlamamıza karşın, bizden kaynaklı olmayan nakliye sıkıntılarından dolayı kömür dağıtımlarında aksamalar meydana gelmiştir. Bizler de gerek bu aksamanın önüne geçmek ve gerekse vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek açısından karayoluyla getirtmeye başladık. Şu anda ilçemize ulaşan bu kömürleri hızlı bir şekilde gerek ilçe merkezimize ve gerekse köylerimize dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. İlçe merkezimizde kalan 9 mahalleye ve 40 köyümüze hızlı bir şekilde dağıtımlar yapılmaya devam ediyor. Nakliyeden kaynaklı bir sıkıntı yaşanmaması durumunda kalan yerlerin dağıtımlarını da kısa sürede bitirmiş olacağız." diye konuştu.(Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler