Toplu taşıma biniş kartlarının bir noktadan dağıtılmasına tepki

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz dağıtılan Diyarkart’ın tek noktadan dağıtılması izdihama neden oldu. Halk uygulamaya tepki gösterdi.

Düzenli ve sistemli toplu taşıma hizmetleri için biniş kart sistemini yaygınlaştırmayı amaçlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha önce ücretli şekilde satışı yapılan Diyarkart’an bir milyon adet kartı ücretsiz dağıtmaya başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin bir Milyon adet Diyarkart’ı ücretsiz dağıtacağını duyurması ve dağıtımı tek noktadan yapması izdihama neden oldu.

Dağıtım noktası önünde uzun kuyrukların oluşması ve yaşanan izdihama tepki gösteren Diyarbakırlılar, tek bir noktada toplu taşıma biniş kartlarının dağıtılmasının sıkıntı olduğunu belirterek, farklı merkezlerde dağıtımın yapılması talebinde bulundular.

Diyarkart almak için saatlerdir kuyrukta beklediğini belirten Vedat Ertan, “Otobüsteki cama yazı yazıp bir tarih belirlemişler ve o tarihten itibaren otobüse kartsız binemeyeceğimiz konusunda uyarmışlar. Herkes ona göre tedbirini almaya çalışıyor. Kartların sadece tek bir yerden dağıtılmasıysa sıkıntı oluyor.  Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir gibi merkezlerde de kart dağıtım yeri olsaydı burada bu sıkıntı yaşanmazdı.” dedi.

Ferit Yıldız isimli vatandaş ise “Buradaki kalabalığı görüyorsunuz. Dağıtımın sadece tek bir yerden yapılması saçma bir fikir. Böyle olmaz ki.” diyerek tepki gösterdi.

Diyarkartlar, Yenişehir ilçesi Ofis semti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi (Konuk Evi) alt kısmında bulunan Diyarkart bürosunda dağıtılıyor. (Emrah Deniz, Mehmet Çelik-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler