İçişleri Bakanlığı kararıyla, Corona virüs tehdidi nedeniyle Türkiye-İran kara sınırı kapatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Komşumuzla sınırlarımızı geçici olarak kapatma kararı aldık" dedi.

Sağlık Bakanı Koca, "İran'dan ülkemize yapılacak kara ve demiryolu geçişleri, bugün saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu. Tüm uluslararası uçuşlar ise, tek taraflı ve geçici olarak durduruldu. Yani İran'dan Türkiye'ye gelişler durdurulmuş oldu. Türkiye'den İran'a gidişler ise devam ediyor. Saat 20'den itibaren hava trafiği tek taraflı durdurulacak." açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, "Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşında hastalık bulgularının bulunması nedeniyle, Türkiye'ye girişlerine izin verilmedi. Van'da soğuk algınlığı belirtileri olan 5 kişi gözlem altındaydı. Onların sonuçları negatif çıktı." dedi.

Türkiye'nin dışında, Irak, Pakistan, Türkmenistan da İran ile olan sınırlarını kapatmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler