Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Sağlık için hepimiz için” sloganı ile yürütülen Coronavirus denetimlerinde, bu hafta da Diyarbakır Gıda Toptancılar Çarşısında incelemelerde bulundu.

Yerinde incelemelerde bulunan Karaloğlu, toptancılar sitesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Esnaflara Coronavirus salgınından insanları koruyan 3 temel basit kural olan temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralını hatırlattı.

Esnaf ziyaretinden sonra açıklamalarda bulunan Karaloğlu, tüm dünyada pandemi ile mücadele edildiğini vurgulayarak Diyarbakır ilinde de vatandaşların salgından etkilenmemesi için temizlik, maske ve sosyal mesafeye uymaları gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda kentte Coronavirus vakalarının arttığını hatta zaman zaman ölümle sonuçlandığını belirten Karaloğlu, herkesin hem kendi sağlığını hem de toplumun sağlığını düşünerek hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

“Virüsü yenme bizim elimizde”

Geçen hafta çarşı esnafını ve tüccarlarını ziyaret ettiklerini belirterek konuşmasına başlayan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Geçen hafta çarşı merkezini gezip esnafımızı ve tüccarlarımızı sormuştuk. Onlara pandemiden dolayı kurallara uyup uymadığını hatırlatmıştık. Bugün de Diyarbakır Gıda Toptancılar Sitesindeyiz. Burada hem pandemi kurallarını esnaf kardeşlerimize hatırlatacağız hem de onların sorunlarını dinleyeceğiz. Bilindiği gibi pandemi ile mücadele tüm dünya ve Türkiye’de de devam ediyor. Ayrıca son günlerde Sağlık Bakanımızda sürekli dile getirdiği gibi kentimizde de virüs noktasında artış yaşanıyor. Bu virüsü yenme bizim elimizde. Eğer toplum olarak basit kurallara uyarsan virüsü kesinlikle yeneceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Üç tane basit kuralımız var: Temizlik, maske ve mesafe”

Coronavirüs ile mücadelede temizlik, maske ve sosyal mesafe gibi basit kuralların olduğunu belirten Karaloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi üç tane basit kuralımız var: Temizlik, maske ve mesafe. Her birimizin rahatlıkla uyabileceği bu basit kurallara uyarsak virüs ile baş edebileceğiz. Bu şekilde hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyacağız. Diyarbakır ilimizde her gün ölüm olayları yaşanıyor. Bunun önüne geçmenin şartı bu basit kurallara uymak olacaktır. Artık hiç kimse hiçbir şey olmamış gibi ve hiçbir risk yokmuş gibi hayatına devam edemez. Sevgili Diyarbakırlılara çağrımız şudur ne olur temizliğe, maskeye ve sosyal mesafeye dikkat etsinler.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler