Diyarbakır merkez Yenişehir ilçe Müftülüğü ve Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliğiyle 500 fidan dikildi.

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçe Müftülüğü ile Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesinin ortak düzenlediği 500 fidan dikimi etkinliği bu gün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Fidan dikme etkinliği Ziraat Fakültesi ağaçlandırma alanında, İlçe müftüsü Alettin Bozkurt, Ziraat fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Bükün, Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı ömer Evsen, Yeşilay Başkanı Yahya öger, Kur'an Kurs öğretmenleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda kısa bir konuşma yapan ilçe müftüsü Alettin Bozkurt peygamber efendimizin bir hadisinde ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz' dediğini hatırlatarak, böyle düşünen bir peygamberin ümmeti olarak doğaya daha çok önem vermemiz gerektiğini belirtti.

Bozkurt, "Bu gün burada her yıl tekrar ettiğimiz bir peygamber sünneti olan ağaç dikme etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Hedefimizi her yıl için arttırarak ilerletmeye gayret ediyoruz. Bu yıl 500 fidan diktik. önümüzdeki yıl bu sayıyı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Katkısı olanlara da teşekkür ediyorum." dedi.

Program, öğrencilerle birlikte yapılan ağaç dikimiyle sona erdi. – İLKHA

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler