Yüzlerce otomobili çalıp parçalara ayırdılar

Gaziantep merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda 305 otomobili çalan ve parçalayan 4 şüpheli yakalandı.

Gaziantep merkezli 5 ilde düzenlenen operasyon kapsamında 266 parçalanmış ve 39’u parçalanmak üzere olan toplamda 305 otomobili çalan 4 şüpheli gözaltına alındı.

Konuyla ilgili Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ağır kazalı araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek satmaya çalışan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Şüphelilerin ağır kazalı araçların motor ve şase numaralarını İstanbul başta olmak üzere büyük illerden çaldıkları aynı marka ve modeldeki lüks araçların motor ve şase numaralarıyla değiştirdiği, sonra da bu araçları farklı illerde sattığı tespit edildi.

Yaklaşık 3 aylık teknik ve fiziki takibin ardından haklarında yakalama kararı bulunan 4 şüphelinin adresi belirlendi. Gaziantep, İstanbul, Hatay, Mersin ve Antalya'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, C.Ö, Ü.S, A.G. ve M.Y.K. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen çalıntı malzemelere ise el konuldu.

Şüpheliler, emniyetteki ifadelerinin ardından Şehitkâmil Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler