Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Yuvacık (Havacık) mahallesinde kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları tarafından Birecik'in Yuvacık (Havacık) mahallesinde "Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz Muhammed" temasıyla düzenlenen kutlu doğum etkinliği coşkuyla kutlandı.

Köy meydanında düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine civar köy ve Sumaklı köyü sakinlerinin de katıldıkları görüldü.

Sunuculuğunu Mehmet Yağmur'un yaptığı ve coşkuyla gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliği, İbrahim Halil Kaya Hoca'nın Kur'an-ı kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra okunan Kürtçe mevlide alanı dolduran kalabalık da salavatlarla eşlik etti.Etkinlikte sahne alan özlem Ajans sanatçıları'nın seslendirdikleri ilahi ve ezgiler, alandaki Peygamber Sevdalılarını coştururken, katılımcılardan bazılarının ilahilere halay çekerek eşlik ettiği görüldü.

Selamlama konuşmasını yapan Çetin Bozkurt, "Eğer dünya ve ahiret saadeti istiyorsak, cennete girmek istiyorsak, tek yol Hz. Muhammed'in yoludur. Dünya ve ahrette aziz olmak istiyorsak, önderimiz Hz Muhammed olması gerekiyor." dedi.

Bölgenin tanınmış alimlerinden Molla Kerbala Şanlı, günün anlam ve önemine binaen yaptığı Kürtçe konuşmasında, Müslümanların birleşmesi gerektiğini, İslami hayatı yaşayan birisinin davetine kesinlikle icabet edilmesi, İslami yaşamayanların davetine icabet edilmemesi gerektiğini ifade etti.

"Çocuklarınızı camilere ve medreselere gönderin" diyen Şanlı, gayri İslami olmayan dizilerin ve çizgi filmlerin oynatıldığı evlere Peygamberimizin misafir olmayacağına vurgu yaptı.

Platform yetkilileri tarafından programa katılan halka tatlı dağıtıldıktan sonra Kamil Güneş'in yaptığı dua ile etkinlik sona erdi. (Bahattin Coşkunkan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler