İftara yetişemeyenlere kumanya dağıtıldı

Gaziantep’te iftara yetişemeyen vatandaşlar için “İftara 5 Kala” projesi ile şehrin en yoğun kavşaklarında kumanya dağıtıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu iftara yetişemeyen vatandaşlar için “İftara 5 Kala” projesi ile şehrin en yoğun kavşaklarından biri olan Başkarakol kavşağı ışıklarında kumanya dağıttı.

Trafik akışının yoğun olduğu iftar saatlerinde yolda kalan sürücüler ve otobüslerdeki vatandaşlar, dağıtılan kumanyalarla oruçlarını açtı. Dağıtıma Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da katılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Kumanya dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu,  iftara yetişemeyenler için “İftara 5 Kala” uygulaması yaptıklarını belirtti.

Tahmazoğlu, "Bu uygulamamız, iftarda evine yetişemeyen ve yolda trafikte olan vatandaşlarımıza dönük bir uygulamamız. Projemizin ismi de ‘İftara 5 Kala’dır. Trafikte ve kırmızı ışıkta bekleyen vatandaşlarımıza içerisinde su, hurma, meyve suyu ve kek olan iftariyelik veriyoruz. Vatandaşlarımız ezan okunduğunda yolda iftarlarını açabiliyorlar. Böylelikle eve gidinceye kadar aç kalmamalarını sağlıyoruz. Bu uygulamayla vatandaşlarımızı memnun etmeye çalışıyoruz." dedi.

Şahinbey Belediyesi'nin iftar saatinde kendilerine kumanya dağıtmasından oldukça memnun olan sürücüler ise "İftar vaktine yolda yakalanmıştık ama Şahinbey Belediyesi ekipleri bizlere Ramazan'ın bereketini ve birliğini bir kez daha gösterdiler. İftar vakti bizleri unutmayarak iftarlık dağıttılar. Bu uygulamaya katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca böyle bir uygulamaya öncülük ettiği için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na da teşekkür ediyoruz." dediler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler