Sokak hayvanlarını besledikleri sırada suda çırpınan ve donmak üzere olan kuşları fark eden STK üyeleri, kuşları sudan çıkarıp elleri ile besleyerek doğaya saldılar.

Beşir Der Ağrı Şubesi üyeleri, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlara yiyecek dağıtarak onları besliyorlar.

Beşir Der üyeleri dün bu faaliyetlerini sürdürdükleri sırada Murat Nehri'nde suya düşmüş ve çırpınan kuşları fark ederek yakaladılar. Donmak üzere olan yaklaşık 15 kuşu ısıtıp, besleyerek doğaya saldılar.

İnsanların bu konuda duyarlı olması gerektiğini ifade eden Beşir Der Ağrı Şube Başkanı Umut Oğur şöyle konuştu:

"Beşir Derneği olarak yiyecek bulmakta zorlanan her hayvanı besliyoruz. Bu çalışmalarımız, gönüllülerimizin desteği ile gerçekleşiyor. Gönüllülerimiz; et, gıda, yem gibi yiyecekleri bize ulaştırıyorlar. Biz de bunlarla sokak hayvanlarını besliyoruz. Dün Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde hayvanları beslediğimiz sırada bir kuş sürüsünün suyun içinde çırpındığını gördük. Suyun kenarına yaklaşan yaklaşık 15-20 kuşu alarak kendi araçlarımızda ısıtmaya başladık. İyileşen kuşları uçurduk. İçlerinden çok üşümüş 3-4 kuşumuzu da derneğe getirerek kuruttuk, besledik. Kendilerine geldikleri gibi doğaya salacağız." dedi.

Umut Oğur ve diğer üyeler kendilerine gelen, iyileşen kuşları uçurarak doğaya saldırlar. (Ömer Adıgüzel-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler