Ergani’deki camiler çocuklarla şenlendi

Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki yaz Kur’an kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.

Yaz Kur'an kurslarının başlamasıyla Ergani'deki camilerde açılan kurslara çocuklar ilgi gösteriyor. 9 hafta sürecek kurslara her yaştan çocuğun rağbet ettiği görülüyor. Ders alan öğrencilerin Kur'an okuma sesleri camiye ayrı bir güzellik katıyor.

Ergani merkezdeki TOKİ Camii de çocukların yoğun ilgi gösterdiği camilerden. Ders saatinin gelmesini sabırsızlıkla bekleyen çocuklar ders saatinin başlamasıyla camiyi dolduruyor.

Çocukların camiye yoğun bir iştirakinin olduğunu ve bunun memnuniyet verici olduğunu belirten TOKİ Camii imamı Recep Güzel, "Yaz Kur'an kurslarına katılım konusunda çocuklarda yoğun bir şevk var. Peygamberimiz bir hadisinde buyuruyor; ‘Kalbinde Kur'an'dan hiçbir şey bulunmayan kimse harap ev gibidir.' Kur'an-ı Kerim kıyamet gününde okuyanlara şefaatçi olarak gelecektir." dedi.

Yaz Kur'an kurslarında verilen dersler hakkında da bilgi veren Güzel, "Elifba, Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi veriyoruz. Derslerimizi Diyanet İşleri Başkanlığınca (DİB) öğrencilere ücretsiz verilen Elifbalardan işliyoruz. Yine DİB tarafından öğrencilere Dinimi öğreniyorum isimli 3 kitap verildi. Bu kitaplarda da temel dini bilgiler, siyer ve ahlak dersleri işliyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler