Şanlıurfa'nın Viranşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sıraç Yolcu, 10 yıl önce Karacadağ'da yapılan ağaçlandırma çalışmalarının sonuç verdiğini ve Karacadağ'ın yeşil bir çehreye dönüştüğünü söyledi.

Viranşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Şanlıurfa Orman İşletme Müdürlüğü, 2009 yılında, Karınca Mahallesi Muhtarlığıyla birlikte Karacadağ'ı ağaçlandırma çalışması başlatmış, bu kapsamda 23 bin dekarlık alanda, yaklaşık 5 milyon adet meşe ve badem fidanları dikilmişti.

Yaklaşık 10 yıldır bakımı yapılan alanı, Şanlıurfa Orman İşletme Müdürü Fadıl Topdağ, Viranşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sıraç Yolcu ve Karınca Mahallesi Muhtarı Sinan Satmaz inceledi.

Fidanların çok iyi geliştiğini ifade eden Viranşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yolcu, "Bu alanı koruyabilirsek, gelişimine katkıda bulunmaya devam edersek; sadece ilçemiz değil, bölgemiz için de çok önemli bir mesire alanı olur. Biz, omuzlarımıza düşen yükü biliyoruz. Yeşili sevip, korumalıyız. Halkımızın da bu konuda çok duyarlı olmasını istiyoruz." şeklinde konuştu. (Sabri Acet-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler