Kocaeli’nde ‘Soğukta dışarıda kimse kalmasın’ uygulaması

Havaların soğumaya başladığı bu günlerde kalacak yeri olmayan vatandaşlara yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çağrı merkezi uygulamasıyla, dışarıda kalmak zorunda olan ihtiyaç sahipleri Barınma Merkezine alınıyor.

Kış mevsiminin iyiden iyiye kendini hissettirdiği kış mevsimde, dışarıda kalmak zorunda kalan mağdur vatandaşlar için çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, sokakta kalan vatandaşları tespit ediyor. Tespit edilen vatandaşlar durumlarına göre Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi veya ilgili kurumlara yerleştiriliyor.

Kocaeli'nde görev sorumlulukları alanlarında bulunan köprü altları, bankamatik köşeleri gibi noktalarda taramalar yapan Büyükşehir ekipleri, vatandaşlardan, dışarıda kalan insanları gördüklerinde,153 Zabıta ve Büyükşehir Çağrı Merkezi'nin 444 11 41 numaralarına haber vermelerini istedi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi muhtaç vatandaşların kalıcı bir yer bulunana kadar barınmaları sağlanıyor. 48 yatak kapasiteli Barınma Merkezi'nde sıcak su, yemek ve barınma hizmeti veriliyor.

Kocaeli'ndeki vatandaşlara çağrıda bulunan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, dışarıda yaşamak zorunda kalan mağdurlar için duyarlı olunması gerektiğini belirterek, bu tarz vakalarla karşı karşıya gelindiğinde 153 Zabıta hattı ve 444 11 41 numaralı Çağrı Merkezi telefonuna bildirilmesini istedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler