Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus sebebiyle işten çıkarılan ve muhtaç durama düşen onlarca aileye gıda yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kudüs Gönüllüleri Yardım Komisyonu Başkanı Recai Yurdan; dil, din, ırk, mezhep ayırımı yapmadan ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ hadisi gereğince yola çıkarak yardım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Yurdan, “Dünyayı kasıp kavuran Coronavirus ülkemizi de etkisine ald. Sebep olduğu sayısız sıkıntının sonucunda insanların temel ihtiyaçlara ulaşmakta sıkıntı çektiğini gözlemledik. Kudüs gönüllüleri olarak yaptığımız değerlendirmeler sonucu birinci derecede yardıma muhtaç olanlara öncelik vererek yardımlarımızı dağıtıyoruz. Bu kapsamda; İşten çıkartılanlar, sigortasız günlük yevmiye ile çalışanlar, yetimler başta olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Başlattıkları yardım kampanyası yurtiçi ve yurtdışından teveccüh gördü

Şimdilik sadece İstanbul’da yardım çalışması yaptıklarını belirten Yurdan, şunları söyledi:

“Gücümüzün yettiğince sokak sokak ulaşmaya çalışıyoruz. Daha önce de yardım çalışmaları yapıyorduk. Coronavirus’ ün yayılmasının ardından bu çalışmalarımızı genişlettik. Ramazan ayında yardımlarımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Bir haftadır başlattığımız yardım kampanyası, hem ülkemizden hem de yurtdışından teveccüh gördü.  Katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz.” (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler