Sağlık çalışanlarına saldırılar kınandı

Şanlıurfa'da bir doktorun bıçaklı saldırıya uğramasının ardından bir basın açıklaması yapan sağlık çalışanları, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıları kınadıklarını söyledi.

Şanlıurfa'da faaliyet yürüten sağlık sendikalarına bağlı sağlık çalışanları dün Balıklıgöl Devlet hastanesinde bir doktora yönelik yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı. Balıklıgöl Devlet Hastanesi bahçesinde toplanan sağlık çalışanları burada bir basın açıklaması düzenledi.

Açıklamaya Sağlık Sen Şanlıurfa Şubesi ile Şanlıurfa Tabip Odası da destek verdi. Basın açıklamasını Şanlıurfa Tabipler Odası Başkanı Mehmet Gülüm okudu.

Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan saldırılara dikkat çeken Gülüm, dün Balıklıgöl hastanesinde bir doktora yönelik gerçekleştirlen saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Bıçaklı saldırıya uğrayan Dr. Umut Turan'a geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirten Gülüm, "Sağlık çalışanları kardeştir, annedir ve evlattır. Onlar yeri geldiğinde bizi ve sevdiklerimizi hayata bağlamak için kendi hayatlarını kaybediyor. El üstünde taşınması gereken sağlık çalışanlarına şiddet uygulanması en basitiyle haddi aşmaktır." dedi.

Şiddet uygulayanların en ağır bir şekilde cezalandırılması gerektiğini belirten Gülüm, şiddetin önüne geçmenin herkesin görevi olduğunu söyledi.

Sağlık bakanlığının en çok şiddet olaylarının yaşandığı Acil servislerde önleyici tedbir alması gerektiğini ifade eden Gülüm şöyle konuştu: "Şiddet uygulayanların tutuklu yargılanması konusunda yapılan yasal düzenlemenin titizlikle uygulanmasını istiyoruz. Bunun yanı sıra şiddet uygulayanların 6 ay süreyle sağlık hizmetlerinden ücretli yararlanmasını sağlayacak yasal düzenleme de yapılmalıdır." diye konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler