Tarsus’ta Bereket çorbası dağıtıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde Hz. Danyal (as) meydanında sabah namazından sonra Bereket çorbası dağıtıldı.

Tarsus'ta Bereket peygamberi olarak bilinen Hz. Daniyal (as) Peygamberin kabrinin yanında Makam Caminde kılınan sabah namazının ardından Kubat Paşa Medresesinde vatandaşlara Bereket çorbası dağıtıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, amaçlarının Tarsus'ta yaşayan tüm insanlara hemşehricilik bilincini yerleştirmek, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu söyledi.

‘Bereket çorbasını her hafta Cuma günleri sabah namazından sonra dağıtacaklarını kaydeden Başkan Can, "Hz. Daniyal (as) camii yanından bulunan tarihi mekanda ‘Bereket Çorbası' dağıtıyoruz. Mevsim nedeniyle havaların soğuk olmasından dolayı çorbayı tarihi Kubatpaşa Medresesi'nde dağıtıyoruz. İlerleyen günlerde meydanda hizmet vereceğiz. Bugün burada çok güzel bir olayı yaşıyoruz. Manevi bir ortamda sabah namazımızı eda etmenin mutluluğu ile vatandaşlarımızla birlikte çorba içiyoruz. Bugün burada Küçük Minare, Makam, Hz. Daniyal, Bilali Habeş ve Ulu Cami cemaati ile birlikte birçok vatandaşlarımızla sıcak çorbamızı yudumluyoruz. Halkımızla birlikte oluyoruz ve olmaya devam ediyoruz." dedi.

Kubat Paşa Medresesi'nde gerçekleşen ‘Bereket Çorbası' kahvaltısına Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Belediye Başkanı Şevket Can, Garnizon Komutan Yavuz Bulut, Emniyet Müdürü Haydar Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, oda ve dernek başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. (A. Hakim Kurt - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler