HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, beraberindeki heyetle birlikte 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminde şehid olan HÜDA PAR üyesi Mehmet Karaaslan’ı mezarı başında rahmetle andı.

15 Temmuz gecesi gittiği Boğaziçi Köprüsü’nde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) açılan ateşle şehid düşen HÜDA PAR üyesi Mehmet Karaaslan, sevenleri ve parti üyeleri tarafından mezarı başında rahmetle yâd edildi.

Bahçelievler Kocasinan Mezarlığı’nda medfun bulunan Mehmet Karaaslan’ı mezarı başında rahmetle yâd eden Elibüyük ve beraberindeki heyet, merhum için Kur’an-ı Kerim okuyup, dua etti. Elibüyük, okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dua sonrasında merhumun mezarını sulamayı da ihmal etmedi.

Gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin İLKHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Elibüyük, “Bugün bizler de köprüde şehit olan bir parti üyemizin, kardeşimizin, 15 Temmuz şehitlerinden Mehmet Karaaslan’ın kabrini ziyaret ettik. Bu anlamda bir kez daha şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazi kardeşlerimize de Rabbimden acil şifalar ve sağlıklı bir ömür diliyorum.” dedi.

“15 Temmuz ruhundan hızla uzaklaşıldığını görüyoruz”

Elibüyük, “Darbe girişiminin 4’üncü yıl dönümü münasebetiyle 15 Temmuz’u tekrar hafızamızda doğru yerde, doğru şekilde konumlandırmanın elzem olduğunu düşünüyorum.  Bu halk, 15 Temmuz günü yerlere düşen, ortadan kalkan devlet itibarını korsan şekilde saldıran emperyalist güçlerin elinden alarak geri iade etti. 15 Temmuz, darbeye karşı yapılan halk devrimiydi. Ancak acılarımız her ne kadar ilk günkü gibi taze olsa da 15 Temmuz’a yüklenen mana ilk günkü gibi olmuyor. 15 Temmuz ruhunun giderek zedelendiğini, ayara alındığını görüyoruz. Zira o gün gerek Cumhurbaşkanımızın çağrısı öncesi ve sonrası sokaklara çıkan bu milletin aziz evlatları, bu topraklarda ezanı Mübin susmasın, ülke bölünmesin, emperyalist güçlerin işgaline uğramasın diye sokaklara çıktı. Aradan geçen 4 yılda maalesef bu anlayıştan hızla uzaklaşıldığını ve bir şekilde halkın yaptığı devrimi çalma niyetinde olanların olduğunu görüyoruz.” diye konuştu.

“Bu millet, o gece bu memleketin semalarında ezan dinmesin, ülke bölünmesin, işgalciler ülkemizi istila etmesin diye sokaklara indi”

İstanbul teşkilatı olarak darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren herhangi bir çağrı olmadan Genel Başkanlarının talimatıyla meydanlara çıktıklarını belirten Elibüyük, şunları kaydetti:

“Bütün kardeşlerimize ve İstanbul halkına havaalanlarına, Büyükşehir Belediyesinin önüne yani darbecilerin işgal girişimi nerede varsa oraya gitmeleri çağrısında bulunduk. Darbe sabahına kadar, işin rengi değişene kadar bekleyenlerin şu anda en fazla söz sahibi olmaya çalıştıklarını, halkın yaptığı devrimi çalma hatta hedef ve amacını değiştirme gayreti içerisinde olduklarını görüyoruz. Bu anlamda şu çağrımızı tekrar yineliyoruz. Lütfen! 15 Temmuz ruhuna gölge düşürecek düşüncelerden, ifadelerden uzak durun. Bu millet, o gece bu memleketin semalarında ezan dinmesin, ülke bölünmesin, işgalciler ülkemizi istila etmesin diye sokaklara indi. Tek amaç ve gaye buydu.” 

Gerçekleştirilen ziyarette Elibüyük’e GİK üyesi Meryem Kiraz, Bahçelievler ve Gaziosmanpaşa ilçe teşkilatından birer heyet eşlik etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler