HÜDA PAR’ın Ankara'da düzenlediği 3’üncü Olağan Büyük Kongresi büyük bir coşkuyla başladı.

HÜDA PAR 3’üncü Olağan Büyük Kongresi Ankara'da başladı. Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılan kongrede kayıtlı 1165 delege bulunuyor. Kongrenin yapılacağı salona sabahın erken saatlerinden itibaren gelen binlerce kişi, salondaki yerini aldı.

Kongrenin yapıldığı salon; yeşil, sarı ve beyaz renklerden oluşan parti bayraklarıyla süslenirken salonda "Dürüst Siyaset Gerçek Adalet", "Önce İnsan Öncelik Adalet", “Davamız; hürriyettir, adalettir, barıştır, kardeşliktir” Kürdçe ve Türkçe yazılı dev afişler asıldı.

Yıl dönümleri münasebetiyle 6-8 Ekim 2014 yılında çıkan olaylarda HDP/PKK’liler tarafından katledilen şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının fotoğraflarının da kongre salonunda asılması dikkatlerden kaçmadı.

Türkçe, Kurmanci, Zazaki ve Arapça olmak üzere dört ayrı dilde, parti marşları çalındı. Parti parçalarının çalındığı sırada ellerindeki bayrakları sallayan coşkulu kalabalık, ezgilere eşlik ettiği görüldü. 

Kongreye, Türkiye'nin değişik bölgelerinden çok sayıda kanaat önderi, STK temsilcileri ve partililer katıldı. Kongrenin yapıldığı salonda bayanlar için ayrı bir yer tahsis edilirken kongreyi çok sayıda basın mensubu da takip ediyor.

Salona girişleri sırasında HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Mehmet Yavuz, eski genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, parti kurucuları İshak Sağlam ve Hüseyin Yılmaz, katılımcıların sloganlarıyla sevgi seliyle karşılaşırken yoğun ilgiye karşılık tüm katılımcıları selamladılar.

Sunuculuğunu Mustafa Öztünç’un yaptığı HÜDA PAR 3’üncü Olağan Büyük Kongresi saat: 10.00'da İttihadul Ulema müderrislerinden Ebubekir Arslan’ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Öte yandan kongreye yurtiçi ve yurtdışından birçok misafir katıldı. Katılanlar arasından İran, Irak, Suriye, Filistin’den birçok şahsiyet, parti yetkilileri ve kanaat önderi de hazır bulunuyor.(Mehmet Fatih Akgül, Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler