“Sandıktan çıkan irade başımızın üstündedir”

Gaziantep’teki temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 31 Mart seçimlerine yönelik genel bir değerlendirmede bulunarak, “Sandıktan çıkan irade başımızın üstündedir.” dedi.

Bir dizi ziyaret için geldiği Gaziantep'teki temaslarını sürdüren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni kazanarak yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Büyükşehir Protokol Kapısı’nda Fatma Şahin tarafından karşılanan Bakan Gül, Şahin’e “hayırlı olsun” dileklerinde bulunarak, yeni dönem için başarılar diledi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Gül, hem Gazianteplilerle hem de birtakım etkinliklere katılmak için Gaziantep’e geldiğini belirterek, 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdikleri teveccüh için de Gaziantep halkına teşekkür etti.

Gül, “AK Parti olarak hem merkezi hükümette, hem de yerel yönetimlerde Gaziantep’ten çok büyük bir destek gördük. Karşılığını vermek için gece-gündüz tüm belediye başkanlarımız, tüm kadrolarımız çalışmaktadır. 31 Mart’ta vatandaşlarımız yine büyük bir teveccüh gösterdiler. Gaziantep için gece-gündüz çalışan, büyük bir gayret gösteren değerli Fatma Şahin hanımefendiyi tekrar seçmişlerdir. Bundan dolayı biz de Gaziantep’e minnettarız. Oy veren, destek olan ve oy vermeyip yine Gaziantep’in büyümesi için beraber kalbimizin attığı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Gaziantep’in ne sorunu varsa bizim sorunumuzdur”

31 Mart seçimlerine yönelik genel bir değerlendirmede de bulunan Bakan Gül, “Sandıktan çıkan irade başımızın üstündedir” diyerek şunları söyledi:

“İnşallah, Büyükşehir Başkanı'mız tüm Gaziantep’in başkanı olarak Gaziantep’i daha fazla büyütmek, ulaşımda, trafikte, çevre sorunlarının ve diğer ana meseleleri çok iyi çalışılmış projeleri hayata geçirir. Bizler de hükümet olarak destek olacağız, bu güne kadar olduğu gibi tüm milletvekili arkadaşlarımızla her zaman Gaziantep’in yanında olacağız. Gaziantep’in ne sorunu varsa bizim sorunumuzdur. Beraber bu sorunları çözerek daha müreffeh, daha güçlü bir Gaziantep’e, işsizlik sorunlarının çözüldüğü, Gaziantep’in ana sorunlarının sonuçlandığı bir dönem arzusundayız. Gaziantep büyükşehir belediye, ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinde hemşerilerimizin verdiği büyük desteğe çok teşekkür ediyorum. Bu yarışa katılan tüm adaylara da demokrasi yarışında olan tüm partilere de teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü demokratik bir olgunluk içerisinde Gaziantep’te bir seçim geçirdik. Bu seçimin sonucunda milletin kararı ortaya çıktı. Şimdi millete mahcup olmadan milletin çözün dediği sorunları çözerek yolumuza devam etme zamanıdır.”

“Verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de toplumun her kesimini kucaklayacak, herkesi kapsayacak bir Gaziantep modeli oluşturduklarını belirterek, Gaziantep modelinin ise sevgi, kardeşlik, iyilik ve birlikte kalkınma modeli olduğunu belirtti.

Şahin, “Çok mutluyuz, çok gururluyuz. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nden çıkan sonuç, yüce Mevla’mın büyük bir zaferle sonuçlandırmasıdır. Yüce Mevla’ya hamd ediyoruz, şükrediyoruz. Halkımıza, bütün hemşerilerimize, bize duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların güvenlerine layık olmak için bütün arkadaşlarımızla, bütün belediye başkanlarımızla ve meclisimizle ustalık dönemimizde onlara verdiğimiz sözleri yerine getirmek için büyük bir gayretle çalışacağız, yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

Bakan Gül, daha sonra ise Şehitkâmil Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi başkanlarını ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler