Van Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nin (AYKOME) 2019 yılı Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

AYKOME 2019 yılı genel kurul toplantısında kentte yapılacak kazıların koordineli bir şekilde ilerlemesi için kurum ve kuruluşların uyum içinde çalışmaları ve yapılacak çalışmaların kısa sürede tamamlanması gibi konular ele alındı.

Van Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Serdar Tarhan, Bilgi İşlem Daire Başkanı Mehmet Sedat Ünal, altyapı yatırım kuruluşları ve ilçe belediyelerinin ilgili birim müdürleri katıldı.

Toplantıda ayrıca yatırımların desteklenmesi amacıyla 2017 ve 2018 yıllarında zemin tahrip bedelleri birim fiyatlarına zam yapılmadığı belirtilerek, 2019 birim fiyatlarının ise ilçe belediyeleri ve alt yapı yatırımcı kuruluşlarınca birim fiyat analizleri yapıldıktan sonra 17 Mayıs 2019’da yapılacak genel kurul toplantısında belirlenmesi kararlaştırıldı.

Toplantı, birim müdürleri ile altyapı yatırımcı kuruluşlarının görüş ve önerilerini bildirmesinin ardından soru-cevap bölümüyle son buldu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler