​Millet kıraathanelerine yoğun ilgi

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde açılan Millet Kıraathaneleri öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gören Millet Kıraathanelerine 6 bin 618 kişi kayıt yaptırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkın sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak projelerinden biri olan “Millet Kıraathanesi” Gaziantepli gençler başta olmak üzere tüm vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Şahinbey Belediyesi tarafından vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak için her yaş grubuna hitap eden 3 Millet Kıraathanesine de ilgi her geçen gün artıyor. İlçedeki Millet Kıraathanesinde ders çalışan öğrencilerden araştırma yapmak, kitap okumak isteyen tüm vatandaşlara sıcak bir ortam sunulurken, çay, kek ve poğaça ise ücretsiz ikram ediliyor.

Millet Kıraathaneleri ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Millet Kıraathanelerinin, henüz kısa bir süre önce açılmasına rağmen büyük bir ilgi gördüğünü söyledi.

“Kıraathane” kelimesinin “okuma evi” anlamına geldiğine dikkat çeken Tahmazoğlu, “Millet Kıraathaneleri Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yol almış çok özel bir projedir. Ders çalışmak, sakin ortamda kitap okumak, gazetelerden ve kültür faaliyetlerinden istifade etmek isteyen vatandaşlarımız Millet Kıraathanelerini tercih ediyor. Kıraathaneye kitap okumaya, ders çalışmaya gelen hemşehrilerimize ikramlarda bulunuyoruz. Millet kıraathanesi sayesinde hemşehrilerimiz, kültürel ve eğitimsel faaliyetlerini daha rahat bir ortamda sürdürebiliyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Millet Kıraathanelerinin sayısını arttırıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Okuldan çıkınca hemen millet kıraathanesine gelen öğrencilerde duydukları memnuniyeti dile getirdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler