Bağlar Belediyesi’nin Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak kentin en büyük caddelerinden Sento Caddesi’nde yürüttüğü yol bakım çalışmaları devam ediyor.

Bağlar Belediyesi’nin Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak kentin en büyük caddelerinden Sento Caddesi’nde yürüttüğü yol bakım çalışmaları devam ederken, bazalt taşlarıyla yenilenen caddede çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanması amaçlanıyor.

Şehir içi ulaşımında önemli bir alanı oluşturan Sento Caddesi’nde  koordineli olarak yürütülen yaklaşık 60 milyon lira değerindeki alt yapı yenileme projesi, kentte etkili olan sıcak havaya rağmen devam ediyor.

50 bin metrekarelik alanı kapsayan kaldırım çalışmaları Karacadağ bölgesinden çıkan bazalt taşları değerlendirilerek şehir içi ve şehirlerarası ulaşımını sağlayan caddedeki çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Proje kapsamında kaldırım çalışmalarının ardından orta refüj çalışmalarına başlanacak. Orta refüjlere dekoratif ferforje korkuluklar monte edilecek.

"Önümüzdeki günlerde yeni hizmetlere başlayacağız"

İlçedeki alt yapı sorunlarını çözmek için çalışmalara devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, önümüzdeki günlerde yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Beyoğlu, "Vatandaşlarımızın hak ettiği hizmetleri kazandırmak için tüm birimlerimiz ve ekiplerimizle beraber yoğun bir gayret içindeyiz. Vatandaşlarımızın günlük yaşantısını kolaylaştırmak adına Bağlar’daki alt yapı eksikliğini gidermek üzere önümüzdeki günlerde bazı hizmetlere daha başlayacağız." ifadelerini kullandı. (Ramazan Zeren-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler