İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Bakıri, İranlı nükleer fizikçi Mohsen Fahrizade'nin hayatını kaybettiği saldırıyı kınayarak, "Terör örgütleri ve bu olayın failleri, onları ağır bir intikamın beklediğini bilmelidir." dedi.

Tümgeneral Bakıri, İranlı nükleer fizikçi ve Savunma Bakanlığı Bilimsel Araştırma Kurumu Başkanı Mohsen Fahrizade'nin uğradığı suikastla hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajı yayımladı.

Bakıri tarafından yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Küresel emperyalizme ve siyonist rejime bağlı teröristler vahşice bir eylemde bulunarak, İran'ın bilimsel ve savunma alanında önemli hizmetler sunan yöneticilerinden birinin şehit düşmesine neden oldular. Şehit Fahrizade, hayatı boyunca pek çok hizmetlerde bulunan ve ülkenin savunma kabiliyetini kabul edilebilir bir caydırıcılık seviyesine getirmeyi başaran savunma sanayisinin üst düzey yöneticilerinden biriydi. Bu yetenekli ve değerli yöneticiye yapılan suikast, ülkenin savunma kompleksine acı ve ağır bir darbe olsa da düşmanlar Fahrizadelerin açtığı yolun asla durdurulamayacağını bilmelidir. Terör örgütleri ve bu olayın failleri, onları ağır bir intikamın beklediğini bilmelidir." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler