​Pakistan'da etkili olan muson yağmurları nedeniyle meydana gelen selde 43 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Pakistan'da etkili olan muson yağmurları nedeniyle meydana gelen selde 43 kişi hayatını kaybederken 60'tan fazla evin de yıkıldığı belirtildi.

Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Başkanlığından (NDMA) yapılan açıklamada, muson yağmurlarının sebep olduğu sel nedeniyle şu ana kadar Pencap'ta 11, Belucistan'da 15, Sind'de 6 ve Hayberpaktunhuva'da 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, muson yağmurlarının sebep olduğu sel nedeniyle Aşiretler Bölgesi (FATA) ve Azad Keşmir'de 9 kişinin hayatını kaybetmesine bazı bölgelerde 60 evin de yıkılmasına yol açtığı kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere, 2010 yılında İndus Nehri'nin taşması sonucu meydana gelen sel felaketinde 2 bin kişi hayatını kaybetmiş 20 milyondan fazla insan sellerden olumsuz yönde etkilenmişti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler