Siyonist çeteler Gazze'ye saldırılarını sürdürüyor

Gazze'ye saldırılarını sürdüren işgalci siyonistler, dün akşam 4, bugün de 2 kişiyi şehid etti.

İşgalci siyonist çeteler, ramazan ayı öncesi Gazze'ye yönelik hava saldırılarına devam ediyor. Dün akşam 4 kişiyi şehid eden çeteler, bugün de 2 kişiyi şehid etti. Buna göre, Gazze'de şehid sayısı 6'ya yükseldi. Şehidlerin 5'i bugün düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Gazze ahalisi, siyonist işgalciler tarafından, dün akşam saatlerinden önce başlatılan ve bugün sabah da devam ettirilen saldırılarda şehit edilenlerden 5'inin cenaze törenini düzenledi.

5 şehidin cenazelerinin kaldırılması için düzenlenen cenaze törenlerine binlerce kişi katıldı.

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'ta binlerce kişi, dün akşam Huzaa'nın doğusunda düzenlenen gösterilere işgalcilerin düzenlediği saldırılarda aldığı yaranın tesiriyle hayatını kaybeden 19 yaşındaki şehit Raid Halil Ebu Tayr'ın cenazesini kaldırdı.

Gazze'nin orta bölgesinde de yine dün ikindi vakitlerinde düzenlenen gösterilere, işgalcilerin saldırıda bulunması sonucu aldığı yaranın tesiriyle hayatını kaybeden ve El-Bureyc mülteci kampı ahalisinden olan Remzi Ruhi Abdu'nun (31), Nuseyrat mülteci kampı ahalisinden İbrahim Mahmud Ebu Melluh'un (31) ve El-Meğazi kampı ahalisinden olan Ala Ali Hasan El-Bubeli'nin (29) cenazeleri kaldırıldı. Bu şehidlerin üçü de işgalcilerin dün gerçekleştirdikleri saldırılara hedef olarak hayatlarını kaybetmişlerdi.   

Gazze'nin kuzeyindeki Beyti Hanun bölgesinde de bugün sabah gerçekleştirilen bir saldırıda hayatını kaybeden şehit Imad Muhammed Nusayr'ın (22) cenazesi kaldırıldı.     

Bugünkü saldırılarda bir genç daha şehit edilmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler