عبدالصمد یالچین، نماینده حزب هدا (HÜDAPAR) در اربیل با بیان اینکه سیاسیون و مردم کردستان از آنها استقبال خوبی نمودند، اظهار کرد که به گروه هایی که به آنها تهمت می زنند، اهمیت نمی دهند.

حزب مطالبه آزاد در یک مه 2019 اولین نمایندگی خود در خارج از کشور را در اربیل، حکومت منطقه ای کردستان عراق افتتاح کرده بود.

پس از افتتاحیه، نمایندگان احزاب سیاسی کردستان، علما، نمایندگان انجمنهای مردمی و مردم به زیارت حزب هدا رفته بودند. در کنار همه اینها، برخی با اهداف کثیف به تهمت زنی به حزب خدا پرداخته بودند.

عبدالصمد یالچین، نمانده حزب هدا در اربیل در گفت و گویی خود با خبرگزاری ایلکه در رابطه با این اهداف این گروهها، تصریح کرد که به این گروه ها اهمیت نمی دهند و به فعالیتهای خود ادامه خواهند داد. یالچین تاکید کرد که افتتاح کردن نمایندگی در اربیل تصمیم خیلی درستی بوده است.

جغرافی اسلامی جغرافی است که امپریالیسم جهانی بیش از مناطق دیگر می خواهد در آن دخالت کند

یالچین با اشاره به اینکه به علت حضورشان در کردستان زیارات مختلفی انجام داده و مهمانان را به حضور پذیرفتند، گفت: علت حضور ما در اربیل این است که با احزاب سیاسی، انجمنهای مردمی، محیطهای آموزشی، علما و مردم اینجا گرد هم آییم. همانطور که می دانید، گرمترین منطقه جهان جغرافی اسلامی است. یعنی منطقه ای که ترکها، کردها، عربها، فارسها و دیگر اقلیتها در آن زندگی می کنند. این جغرافی اسلامی جغرافی است که امپریالیسم جهانی بیش از مناطق دیگر می خواهد در آن دخالت کند. ما نیز در رابطه با منطقه، کردستان، حقوق بشر، حق و حقوق و عدالت فکر، سخن و پروژه هایی داریم.

برنامه حزب خدا، وضع نوشته شده یک تجربه و یک مبارزه است

یالچین با اشاره به اینکه برنامه حزب مطالبه آزاد برنامه تفکرات تخیلی نیست، تصریح کرد: برنامه حزب هدا، وضع نوشته شده یک تجربه و یک مبارزه است. ما در رابطه با این منطقه پروژه های داریم که اهمیت زیادی دارد. ما چارچوب این را با یک برنامه مشخص کردیم. با رفتاریهایی که در ارزیابی های هفتگی خود نشان می دهیم، این را مشخص نمودیم.

در کردستان مورد استقبال قرار گرفتیم

یالچین با اشاره به اینکه می خواهند در کرستان خودشان را بشناسانند، گفت: پروژه های ما، آراء و تفکرات ما مورد گفت و گو قرار گیرد و شناخته شود. یعنی کسانی که دوست هستند، مخالف هستند و کسانی که از لحاظ سیاسی ما را قبول ندارند، ما را بشناسند. خدا را شکر که در کردستان مورد استقبال قرار گرفتیم.

برای توسعه روابط خود با سیاسیون بیشتر تلاش خواهیم کرد

یالچین با بیان اینکه بدون توجه به تهمت ها به فعالیتهای خود در کرستان ادامه خواهند داد، گفت: فعالیتهای آینده ما در این چارچوب ادامه خواهد داشت. برای توسعه روابط خود با سیاسیون بیشتر تلاش خواهیم کرد. با همه احزاب سیاسی در چارچوب مشخص رابطه برقرار خواهیم کرد.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها