دوستان محمد یاووز در اولین سالگرد رحلتش از او سخن گفته و اظهار کردند که او شخصیتی داشته است که پیر و جوان همگی او را دوست داشتند.

محمد یاووز، معاون رئیس حزب مطالبه آزاد 9 اوت 2019، هنگامی که در بیمارستانی در دیاربکر تحت معالجه سرطان بود، در اولین سالگرد رحلتش با رحمت یاد می شود.

دوستان محمد یاووز در اولین سالگرد رحلتش با خبرگزاری ایلکه گفت و گو کرده و اظهار داشتند که به علت نبود یک همچین شخصیتی در غم و اندوه قرار دارند.

زکریا یاپیجی اوغلو: همیشه شتاب داشت انگار که به جایی می رسد

زکریا یاپیجی اوغلو، معاون رئیس هداپار گفت: یک سال از درگذشت برادرمان محمد می گذرد. خداوند با رحمت او با او معامله کند. دلمان برای او تنگ می شود. عادت کرده بودیم به سخنان واضح او. ولی خیلی زود رفت. بله، می گویند که همه مرگ ها زود است ولی برادرمان محمد در سن خیلی جوانی رفت، طوری که می توانست کارهای زیادی انجام دهد. ما را بدون خود گذاشت. همیشه شتاب داشت انگار که می خواهد به جایی برسد. به خودش معلوم شده بود که زندگی دنیا خیلی کوتاه است. باز هم استادی کرد و به کسانی که خودش را دوست داشتند، گفت: وقتتان خیلی کم است، عجله کنید. هرچه می خواهید از خوبی و نیکی انجام دهید، بشتابید.

حسین ییلماز: سیاستمداری بود که قوانین اسلامی را رعایت می کرد

حسین ییلماز، معاون رئیس هداپار با اشاره به اینکه هنگام فعالیت های تشکیل حزب با ایشان آشنا شدند، اظهار کرد: در طول آن مدت کوتاه خیلی موفق و پرکار بود. خودش خیلی تجربه ای سیاسی نداشت. ولی در مدت کوتاهی یک سیاست مدار خوبی شد که دارای اخلاق عالی بود و اساس اسلام را پیشرو خود می دانست. به سیاست ترکیه پیام مهمی داد و این را با عمل خود نشان داد. نماینده، سخنگو و شناسانده ای خوب هداپار شد. دوستمان به مشورت خیلی اهمیت می داد. سیاست مداری بود که باید جوانان او را الگوی خود قرار دهند. سیاستمداری بود که قوانین اسلامی را رعایت می کرد.

شیخموس تانریکولو: برای نجات امت اسلامی از مشکلات خود خیلی تلاش می کرد

شیخموس تانریکولو، عضو هیئت اداری هداپار اظهار کرد که یاووز هم از لحاظ حزب خود و هم از لحاظ امت اسلامی فرد مهمی بود.

تانریکولو افزود: برادرمان یاووز کسی بود که برای دیده شدن حزبمان در عرصه سیاسی و موثر شدنش شب و روز تلاش می کرد. بخصوص برای اینکه بخش زنان، جوانان حزبمان آگهی کافی داشته باشند، سخنرانی هایی ایراد می کرد. ایشان برای موفق شدن حزبمان و همچنین برای نجات امت اسلامی از مشکلات خود خیلی تلاش می کرد. همانطوری که می دانید در منطقه ما برادرانمان هستند که نزدیک 30 سال است به علت ظلم دیدن توسط دادگاه فتو و 28 و وفوریه در زندان قرار دارند. آرزو داشت که آنها به آزادی برسند. برای همین، بخصوص با مسئولین مرتبط ارتباط برقرار می کرد. خداوند او را مورد آمرزش خود قرار دهد و به خانواده اش صبر دهد.

یالچین: او قهرمانی بود که زندگی اش را به آرمانش اختصاص داده بود

لقمان یالچین، عضو هیئت مشورت مرکز هداپار با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی یاووز این بوده است که در دل همه کسانی که با آنها آشنا می شد، جا می کرد، گفت: آنطوری که من دیدم این ویژگی او دو علت داشت. اولین این بود که آرمانی که او داشت عزیز بود. دومین علت این بود که دارای اخلاق عالی بود که خداوند به او عطا کرده بود. بدین وسیله بخصوص با جوانان جوان و با کودکان کودک و با سالمندان سالمند می شد. او با این اخلاق خوب قهرمانی بود که زندگی اش را به آرمانش اختصاص داده بود.

پولات: شروع به زندگی روزانه پس از قرائت قرآن به رفتار ها و گفتارهای او برکت می بخشید

فاروق پولات، رئیس شهرک کاراکوپروی هداپار با اشاره به اینکه یاووز تفکر پررنگ و غنی را داشت، گفت: این زندگی پررنگ و غنی او ارتباط او را با جوانان زیباتر می کرد. اهمیت دادن یاووز به مشورت باعث گفت و گوی زیای او می شد. روزی پس از اقامه نماز صبح با استادمان محمد یاووز، گفته بودم، رئیس، کی صبحانه کنیم. او در پاسخ به من گفته بود که باید پس از نماز صبح، از صبحانه قرآن استفاده کنیم. وی پس از نماز صبح، با قرائت بخشی از قرآن و اطلاع گرفتن از قرآن به زندگی روزانه خود شروع می کرد. این وضع به رفتار و گفتار او برکت می بخشید. خداوند او را بیامرزد و بهشت را جایگاه او قرار دهد.

آیدین: برای اینکه همه وظایفی را که به او داده می شد بی نقص انجام دهد، خیلی تلاش می کرد

عیسی آیدین، رئیس هیئت مشورت مرکز هداپار اظهار کرد که محمد یاووز فردی بود با تجربه، محترم و عشق آرمان خود را داشت.

آیدین خاطرنشان کرد: وقتی که در حزب وظیفه ای به او داده می شد بی نقص انجام دهد، خیلی تلاش می کرد. او فردی بود که هرجایی که می رفت محبت و احترام او باعث جذب طرف مقابل می شد. بر عربی، ترکی و کردی تسطل کاملی داشت. خداوند هزاران جوان مانند او را به آرمان ما ببخشد. جای او را نمی توان پر کرد. خداوند به او رحمت کند.

شاهین: از دست دادن او نه فقط به ضرر هداپار است، بلکه به ضرر همه ملت است

داووت شاهین، رئیس شهر باتمان هداپار در رابطه با یاووز گفت: خداوند هیچ کسی را بی استعداد نمی آفریند ولی آنچه مهم است این است که افراد این استعداد ها را پرورش داده و در راه خدا خرج کنند. استادمان یاووز نیز اینگونه استعدادهای خود را پرورش داده و در راه آرمان اسلامی از آنها استفاده کرده بود. از دست دادن او نه فقط به ضرر هداپار است، بلکه به ضرر همه ملت است. به همین دلیل لازم است که این ملت باید یاووز های زیادی پرورش دهد.

زیارت عمره ای ما به وسیله او خیلی با برکت بود

عارف شاهن، کارمند بهداشتی که با محمد یاووز در عمره آشنا شدند، اظهار کرد: شخصیت او برای زندگی ما الگوی بزرگی بود. به وسیله او هم لذت عمره را دریافت کردیم و هم روح عمره را احساس کردیم. زیارت عمره ای ما به وسیله او خیلی با برکت بود. استاد محمد یاووز از ارزشهای بالای امت بود. حال وجود یافته ای وحدت، فراست و بصیرت بود.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها