https://ilkha.com/farsi/files/news/thumb/هداپار: باید کشورهای اسلامی از کشمیر حمایت کنند

حزب مطالبه آزاد در ارزیابی خود در رابطه با بحران جامو کشمیر، از کشورهای اسلامی درخواست کرد که از کشمیر حمایت کنند.

مرکز هداپار با اشاره به افزایش تنش پس از برداشته شدن اختیارات ویژه جامو کشمیر، اظهار کرد که باید کشورهای اسلامی به علت ظلم و قتلعامها هندوستان را تحریم کنند.

همچنین در ارزیابی رویدادهای خارجی دفتر مرکزی هداپار، به ابعاد بحران انسانی موجود در یمن که از سال 2014 تاکنون جنگ داخلی در آن ادامه دارد، اشاره شد.

در این ارزیابی با اشاره به برداشته شدن خود مختاری منطقه با لغو ماده 370 توسط هند، بیان شد که پس از این حکم نیروهای امنیتی هند به منطقه حمله کردند.

در این ارزیابی آمده است: همچنین شبکه های ارتباطی منطقه محدود شد و در حمله به تظاهرات معترض به این حکم، تعداد زیادی از غیرنظامیان کشته شدند. بحران کشمیر که منجر به تنش میان هند و پاکستان می شود، با حمله به مردم غیرنظامی ادامه دارد.

کشورهای اسلامی و همه جهان نسبت به این ظلم ساکت ماندند

در این ارزیابی آمده است: قطع شبکه های ارتباطی و حمله به غیرنظامیان کشمیر را تبدیل به زندان هوای باز کرده است. ولی کشورهای اسلام و همه جهان نسبت به این ظلم ساکت ماندند. نخست وزیر هند تراژدی 30 ساله ای را که جان 50 هزار نفر را گرفته بود، دوباره آغاز کرد. عمارات متحده عربی با تقدیر از نخست وزیر هند، مسئله کشمیر را که مشکل امت اسلامی است، به عنوان مسئله داخلی هند ارزیابی کرده است.

هند به علت ظلم و کشتارهایش باید مورد تحریم قرار بگیرد

در ادامه ارزیابی حزب مطالبه آزاد آمده است: کشورهای اسلامی که باید نسبت به همه ظلمها و بحرانهای انسانی جهان واکنش نشان دهند، نسبت به بحران کشمیر که تبدیل به زندان هوای باز شده است، ساکت مانده و مردم مسلمان کشمیر را تسلیم ظلم و محاصره کرده است. باید همه انجمنها و مردم مسلمان بخصوص سازمان همکاری اسلامی و اعضای آن از مردم کشمیر حمایت کرده و هند را با تحریمها مجازات کنند.

بحران انسانی در یمن افزایش می یابد

در این ارزیابی در رابطه با بحران یمن گفته شده است: درگیری داخلی یمن که از سال 2014 شروع شده و باعث کشته شدن ده ها هزار نفر شده است، مشکل سلامتی و مواد غذایی را به همراه خود آورده است. عدم دسترسی به آب آشامیدنی در کشور، کمبود دارو و مواد پزشکی، بیماریهای مسری را افزایش داده و به علت این بیماری ها و همچنین به علت گرسنگی، ده ها هزار نفر جان خود را از دست دادند. در بیانیه ای منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است که زندگی 35 هزار بیمار مبتلا به سرطان در خطر است.

در این ارزیابی با تاکید بر امکان پایان جنگ داخلی با مذاکره سیاسی و آتش بس مداوم، تصریح شده است: به همراه بیماریهای مسری، گرسنگی که در نتیجه حملات نیروهای ائتلاف به رهبری سعود و جلوگیری از ورود مواد غذایی اتفاق می افتد، بزرگترین علت مرگ در این کشور است. در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آل سعود به زندانی در یمن، حداقل 156 نفر جان باختند. همچنین سازمان ملل اعلام کرد که در مراکز مخفی عمارات متحده عربی اقدامات غیرانسانی مانند شکنجه و تجاوز اتفاق می افتد. به همراه حملات، حمایت اقتصادی و ایدئولوژیک از نیرویهای مختلف، جنگ را طولانی تر کرده و بحران انسانی را افزایش می دهد. راه پایان دادن به بحران انسانی در این کشور؛ مذاکره سیاسی و آتش بس دائمی است.  (ILKHA)

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها