اسحاق ساغلام، رئیس حزب مطالبه آزاد جهان اسلام را به اقدام علیه حملات نژادپرستانه ای که مساجد را مورد هدف قرار می دهد و روز به روز افزایش می یابد، فراخوانده و تاکید کرد که باید در مقابل دشمنی اروپا اقدام کرد.

اسحاق ساغلام، رئیس هداپار در ارزیابی هفتگی رویدادهای خارجه، در مقابل دشمنی اروپا نسبت به اسلام، به وظایف علمای اسلام اشاره کرد.

اسحاق ساغلام با اشاره به سخنان چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در رابطه با ایجاد یک موسسه ای اروپایی برای آموزش امام با هدف جلوگیری از تروریسم، گفت: در اروپا که دشمنی اسلام و مسلمانان روز به روز افزایش می یابد، نسبت به مساجد و موسسات اسلامی حملاتی صورت می گیرد. ولی اینها توسط حکومت ها به عنوان "اقدامات فردی" دیده شده و جهت سازمانی آنها پوشانده می شود. تاسیس "موسسه پرورش امام" علیه تروریسم در اروپا، آشکارا نشان می دهد که ساخت "اسلام اروپایی" خواسته می شود. در کشور فرانسه بازداشت شدن کودکان ده ساله ای که مرتکب جرمی شوند، ممنوع می باشد ولی به علت عدم تصویب کاریکاتورهای توهین آمیز این کودکان بازداشت شده اند. با توجه به این رفتار فرانسه، باید مقامات دولتی این کشور در رابطه با موضوع "کینه و تروریسم" آموزش داده شوند. زیرا خشونت و کینه نسبت به مسلمانان به عنوان سیاست دولت اعمال می شود.

باید جهان اسلام نسبت به حملات نژادپرستانه برپا خیزد

ساغلام با اشاره به حملات نژادپرستانه ای که در اروپا افزایش یافته است، گفت: باید جهان اسلام نسبت به حملات نژادپرستانه که مساجد را در اروپا مورد هدف قرار می دهند، برپا خیزد. در غیر این صورت حملات نسبت به آزادی عبادی، فکری و زندگی مسلمانانی که در اروپا زندگی می کنند، افزایش خواهد یافت.

باید علمای اسلام مشکلات امت را بردوش گیرند

ساغلام در واکنش به اینکه خاندان سعود اخوان المسلمین را تروریست اعلام کرده است، تصریح کرد: شورای علمای عربستان سعودی در بیانیه ای که در 10 نوامبر صادر کرد، اظهار داشت، "اخوان گروه تروریستی گمراهی است که در مقابل حکومت می ایستد، فتنه بر پا می خیزد و طرفدار خشونت است". خیلی تاسف آور است که مراجع علمی که لازم است بدون تفاوت قائل شدن برای مذاهب و اقلیت ها، راهنمای جهان اسلام باشند، برای خودشیرینی در نزد دشمنان اسلام به موسسات مشروع امت دشمنی می کنند. امت اسلامی از لحاظ سیاسی بدترین دوران تاریخ را می گذراند. بسیاری از بلاد اسلامی بخصوص فلسطین، قدس و کشمیر تحت اشغال هستند. در کشورهایی مانند یمن، سوریه، افغانستان و لیبی به علت اختلافات داخلی مسلمانان با هم جنگ می کنند. همچنین میلیون ها نفر به علت درگیری های داخلی و تحریم ها در یمن، سوریه، آفریقای جنوبی، سودان، سومالی برای زنده ماندن مبارزه می کنند.

مسئولیت علمای اسلام مبارزه با کسانی است که با ارزش های اسلامی می جنگند

ساغلام در خطاب به علمای مسلمان، گفت: مسئولیت علما این نیست که اخوان، حماس و دیگر جنبش های اسلامی را که سال هاست برای عزت امت مبارزه می کنند، به عنوان تروریست اعلام کنند و علیه آنها سخن بگویند. برعهده علماست که در مقابل امپريالیست هایی که جغرافی اسلامی را اشغال کردند و در مقابل رژیم صهیونیستی که قدس را اشغال کرده است بایستند، امت را به اتحاد در مقابل دشمنان فراخوانند و در اولین صفوف این مبارزه قرار بگیرند. مسئولیت علمای اسلام این است که در مقابل کسانی که نسبت به پیامبر و ارزشهای اسلامی اعلام جنگ می کنند، مبارزه کنند و برای پایان دادن اختلافات و درگیری های داخلی تلاش کنند و وحدت امت را تاسیس کنند.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها