شهزاده دمیر، سخگوی هداپار با اشاره به اینکه تصمیم قیص سعید، رئیس جمهور تونس کودتایی است که نسبت به اراده مردم تونس صورت گرفته است، تاکید کرد که برای حفظ دست آوردهای تونس باید مبارزه کرد.

شهزاده دمیر، سخنگوی هداپار رویدادهای خارجی را ارزیایی نمود.

باید طرفین در یمن مجبور به مذاکره سیاسی شوند

دمیر در رابطه با درگیری داخلی در یمن گفت: حوثی ها که یکی از طرفین درگیری داخلی در یمن هستند، اعلام کردند که آماده مذاکرات صلح برای حل بحران هستند. این اعلام امید برای راه حل سیاسی را بیشتر کرده است. برای پایان دادن بحران انسانی در کشوری که در پنجه بیماری مسری و قحطی قرار دارد، باید با اعلام آتش بس مداوم و بدون شرط و با رساندن کمک به همه مناطق صورت بگیرد. ولی راه اساسی به موفقیت رسیدن روند مذاکره در یمن پایان یافتن هرچه زودتر پشتیبانی عاملان خارجی می باشد که از طرفین جنگ حمایت نظامی و سیاسی می کنند و کشور را به صحنه جنگ تبدیل نمودند. حمایتی که تاکنون از جنگ و کشتار صورت گرفته است باید از این به بعد به سمت رفاه و آرامش مردم یمن تمایل یابد و طرفین به مذاکره سیاسی در محیط آتش بس مجبور شوند.

نرم افزار جاسوسی پگاسوس

دمیر در رابطه با نرم افزار جاسوسی پگاسوس گفت: رژیم اشغالگر در مقابل عادی سازی روابط به همدستان خود نرم افزار جاسوسی می فروشد. به رغم اینکه آشکار شده است با این نرم افزار هزاران نفر در جهان حتی روسای دولت ها نیز تحت تعقیب قرار می گیرند، تعجب آور است که نسبت به حکومت اشغالگر هیچ واکنشی نشان داده نشده است. حکومت اشغالگری که به علت فعالیت های تروریستی خود در فلسطین با هیچ تحریمی رو به رو نشده است، با نرم افزار جاسوسی که در جنایات و تهدید ها از آن استفاده می کند، بار دیگر آشکار شده است که شبکه تروریستی است. اهمیت حیاتی دارد که رژیم صهیونیستی در رابطه با نرم افزار جاسوسی که برای برآورده کردن آرزوهای خود آن را می فروشد، محاکمه و مجازات شود.

باید سازمان ملل و همه عاملانی که در سوریه هستند شروع به اقدام کنند

سخنگوی هداپار در ادامه بیانات خود گفت: بنابر بیانات نماینده سازمان ملل در امور سوریه، شرایط اقتصادی در کشور خیلی سخت شده است. هر 9 نفر از ده نفر در فقر زندگی خود را می گذراند. کشور به سه منطقه تقسیم شده است. باید سازمان ملل و همه عاملانی که در سوریه هستند برای رسانده شدن کمک های انسانی به نیازمندان، به ثبات رسیدن کشور و برگشت مهاجران به صورت امن به سوریه هرچه زودتر شروع به اقدام کنند. بخصوص اجرایی شدن تصمیم هایی که در آخرین نشست در آستانه گرفته شد، اهمیت زیادی دارد.

کودتایی را که نسبت به اراده مردم تونس قرار گرفته است محکوم می کنیم

دمیر در رابطه با اقدامات رئیس جمهور تونس با تعلیق انداختن فعالیت های مجلس، اظهار داشت: این کودتایی را که نسبت به اراده مردم تونس صورت گرفته است محکوم می کنیم. این کودتایی که تونس را به بی ثباتی می راند و حل مشکلات را تعویق خواهد انداخت، به معنی غصب اراده مردم است. جنبش النهضه هم که توسط کودتاگران مورد هدف قرار گرفته است، مردم را به مبارزه صلح جویانه فراخوانده و اعلام کرده است که در مقابل کودتا خواهند ایستاد. باید برای حفظ دست آورد ها در تونس، کشوری که پس از روند بهار عربی تنها کشوری است که ثبات را فراهم کرده است، مبارزه شود.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها