زکریا یاپیجی اوغلو، رئیس هداپار با هیئت همراه خود مردم را زیارت کرد.

زکریا یاپیجی اوغلو، رئیس هداپار در جلسه مطبوعاتی که پس از زیارت مردم شهر اسکی شهر ترکیه برگزار کرد، به رویدادهای خارجی و داخلی مختلف پرداخت.

یاپیجی اوغلو در رابطه با هتک حرمت حجاب در نمایشی در استان بالیکثیر ترکیه، گفت: یکی از عناصری که چند روز است درباره اش بحث می شود، هتک حرمتی است که نسبت به حجاب و چادر زن مسلمان در نمایشی توسط شهدارهای ادرمیت و بیگادیچ صورت گرفته است. به هیچ وجه ممکن نیست که تحقیری را که نسبت به زن و حجاب او صورت می گیرد، بپذیریم. رفتار خیلی زشتی است. به همه کسانی که در این رفتار شرکت کرده اند، می گوییم؛ دیگر با حجاز زنان و ارزشهای این جامعه کاری نداشته باشید. این وضع برای شما خوب نیست.

آمریکا در افغانستان یک نیروی اشغالگر بود

یاپیجی اوغلو با اشاره به حملات 11 سپتامبر، افزود: از حمله 11 سپتامبر 2001، 20 سال گذشت. بیستمین سالگرد این حملات است. آمریکا حملات 11 سپتامبر را بهانه کرده و به افغانستان حمله کرده بود و تا 31 اوت نیروهای اشغالگر خود را از آنجا اخراج کرد. پیش از همه چیز، خروج آمریکا و ناتو از این کشور خوب شده است. زیرا وجود افغانستان در آمریکا غیرمشروع بوده است. آمریکا در افغانستان یک نیروی اشغالگر بود. پایان یافتن اشغال البته که خوب است. ولی به تنهایی پایان یافتن اشغال آمریکا کافی نیست. قبلا نیز اشغال شوروی وجود داشت. پس از اشغال شوروی درگیری داخلی در افغانستان آغاز یافت. به هیچ وجه به جنگ داخلی جدیدی اجازه داده نشود. در رابطه با این موضوع، هم نیروهای افغانستان و هم گروه هایی که در این کشور قرار دارند و هم کشورهای همسایه مسئولیت بزرگی دارند. نباید درگیری جدیدی در افغانستان رخ دهد. به هیچ وجه به این اجازه داده نشود. طالبان که امروز قدرت را در دست گرفته است، باید از اشتباهات پیشین خود درس بگیرد. حکومتی تشکیل دهد که با آن همه مردم افغان را در آغوش بگیرد و همه بگویند "این حکومت، حکومت ماست". و پس از این همه منابع افغانستان برای رفاه مردم افغان مصرف شود.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها