خانواده هایی که به علت ربوده شدن کودکانشان جلوی ساختمان ه.د.پ تحصن می کنند، اظهار کردند که فرزندانشان در ساختمان ه.د.پ مفقود شدند.

خانواده چتین کایا و خانم رمزیه آک کویون به علت اینکه پسرشان ربوده شده است، جلوی ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها تحصن کردند.

خانواده سلیمان چتین کایا که ادعا شده است از روز جمعه به کوه برده شده است، جلوی ساختمان  حزب دموکراتیک خلق ها تحصن کردند.

رمزیه آک کویون نیز برای فرزندش که 4 سال پیش توسط پ.ک.ک ربوده شد، شروع به تحصن کرد.

شاهات چتین کایا با بیان اینکه پسرش توسط ه.د.پ به کوه ربوده شد، گفت: ه.د.پ پسرم را به کوه فرستاد. پسرم سلیمان 18 سال داشت. امسال دبیرستان را تمام کرده بود. عضو بخش جوانان ه.د.پ شده و هر روز اینجا می آمد. در نشستهای ه.د.پ شرکت می کرد و همه جا می رفت. آخر مغز او را شصت و شو دادند و به کوه بردند.         

چتین کایا با خاطرنشان کردن پسر دیگرش که قبلا به کوه برده شده بود، گفت: قبل از سلیمان به پسرم مسلم نیز پیشنهاد کرده بودند که به کوه برود. مسلم این پیشنهاد را نپذیرفته بود. دیگر به او پیشنهادی نکردند.

چتین کایا گفت: ما مطمئن هستیم که پسرمان در این ساختمان ربوده شد. نمی توانند جای دیگری باشند. تا زمانی که پسرمان بیاید اینجا خواهیم بود. اگر لازم باشد 2 و 3 ماه نیز می مانیم. من، همسرم و یک دختر و یک پسرم اینجا هستیم. دو پسرم خارج از شهر هستند. آنها نیز در کوتاهترین زمان می آیند.

رمزیه آک کویون با تحت تاثیر قرار گرفتن از مبارزه خانم حاجره، گفت: پسرم آزاد گم شده است. نمی دانستم که کجا رفته است. سال پیش با تلفن زنگ زده است و به پدرش گفته است که در عراق است و 5 هزار لیر خواسته است. قرار بود بیاید و بگیرد. ولی بعدا گفتند که پسرم در مرز دستگیر شده و پدرش باید برود و از مرز بگیرد.

آک کویون با بیان پشیمانی پسرش، گفت: پسرم به من گفت، "بابا برو شکایت کن، من هنوز بچه بودم. دوستانم به من گول زدند و گفتند که سرکار می رویم. مرا خارج از مرز بردند." به شوهرم گفتم که به کلانتری برویم. ولی او نیامد. شوهرم گفت که از دولت و ه.د.پ می ترسد. پسرم به ما زنگ می زد ولی نمی توانست حرف بزند، تلفن را می بست. پسرم می خواهد فرار کند ولی نمی تواند. ه.د.پ جای پسرم را می داند ولی به ما نمی گوید. من پسرم را می خواهم.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها