نمایندگان انجمن های مردمی شهر شانلی اورفای ترکیه، در واکنش به قتل زن فلسطینی توسط اشغالگران صهیونیستی، اظهار کردند که در صورت متحد شدن مسلمانان، رژیم اشغالگر دست به این ظلم ها نمی زند.

واکنش به قتل زن فلسطینی بی گناه در نقطه کالیندیا بین قدس و رمالله توسط صهیونیستها ادامه دارد.

نمایندگان انجمن های مردمی شهر شانلی اورفا در واکنش به ظلم های اشغالگران، مسلمانان را به اتحاد فراخواندند.

بهجت آتیلا، نماینده وقف کمک انسانی آزادی و حقوق انسانی (İHH) شانلی اورفا، با بیان لزوم واکنش به ظلم های صهیونیستها از راه های مشروع، گفت: نزدیک صد سال است که خاک های فلسطین تحت اشغال است. متاسفانه برادران فلسطینی ما از سال 1948 تاکنون روز خوبی ندیدند. در تاریخ فلسطین ظلم هایی هست که در تاریخ جهان مانند آن را نمی توان دید. حادثه ای که روز پیش در خاک های اشغالگر اتفاق افتاده است، حادثه ای است که کلام در آن پایان رسیده است. رائد صلاح درباره این حادثه گفت، "کسی که در زمین می خوابید، زن فلسطینی نبود بلکه آبرو و شرف دو میلیارد مسلمان جهان بود. ما گفته رائد صلاح را تایید می کنیم. این وضع، وضع بسیار وخیمی است. وضعی است که آبرو و حیثیت امت به زمین افتاده است. آنچه که باعث نگرانی ما می شود این است که امت هنوز واکنشی نشان نداده و این ظلم را عادی می پندارد. این قابل پذیرش نیست. ما به رهبران، علما و متفکرین امت می گوییم؛ تو را به خدا بیدار شوید. برای توقف این ظلم هرچه لازم است انجام دهیم.

تا زمانی که اتحاد و برابری برقرار شود و امت وسط شویم، این ظلمها و قتل عام ها ادامه خواهد داشت

عثمان گرم، رئیس انجمن انسانی شانلی اورفا، با محکوم کردن این ظلم رژیم اشغالگر گفت: قتل یک زن بی گناه هنگام عبور از راهی، برای بشر آبروریزی است. اسرائیل همیشه این کار را انجام می دهد. چرا؟ زیرا متحد نیستیم. در حالی که اسرائیل قدرت را می فهمد. اگر ترسی باشد، ظالم نمی تواند به ظلم خود ادامه دهد. اینجا کار به عهده مسلمانان است. اگر مسلمانان متحد شوند، دارای نیرو و سخن شوند، اسرائیل نمی تواند این کار را انجام دهد. تا زمانی که اتحاد و برابری برقرار نشود و امت وسط نشویم، این ظلمها و قتل عام ها ادامه خواهد داشت.

نیرو نامتعادلی در کار است

محمد معشوق اوزیارامش، رئیس شعبه شانلی اورفای انجمن جوانان آناتولی، با بیان اینکه راه جلوگیری از ظلم صهیونیستها به مسلمانان، اتحاد اسلامی است، تصریح کرد: همانطور که می دانید چند روز پیش خبر به شهادت رسیدن خواهر فلسطینی امان را نه در منابع خبری صهیونیستی بلکه با پیام رائد صلاح، رئیس جنبش حرکت اسلامی فلسطین در شبکه اجتماعی دیده بودیم. این چیزی است که انسان را به فکر کردن وا می دارد. می بینیم که اسرائیل به خبرگزاری ها نیز تحریم اعمال می کند. رائد صلاح در پیام خود به دو چیز تاکید دارد. یکی عالم اسلام با جمعیت 2 میلیارد نفر، دومی ارزشهایی که باید عالم اسلام داشته باشد. متاسفانه با تاسف اینها را می بینیم. نیروی نامتعادلی در کار است. زنی با تفنگ اتوماتیک مورد هدف قرار می گیرد. بدون اینکه اجازه ای هیچگونه معالجه ای داده شود، زن به شهادت می رسد.

راه حل پیشنهادی ما اتحاد اسلامی است

اوزیارامش با خاطرنشان کردن اینکه مدافعان حقوق زنان در مقابل ظلمی که نسبت به یک زن روا داشته می شود، ساکت ماندند، تاکید کرد: در حالی که تعهد استانبول در کشور ما موضوع داغی است، این حادثه به غیرت هیچ کدام از مدافعان حقوق زنان برنمی خورد. ما به عنوان 2 میلیارد مسلمان جهان با آبرو و حیثیت خود چگونه می توانیم جلوی چرخه ظلم جهان را بگیریم؟ خداوند بیامرزد نجم الدین ارباکان را که در این خصوص در جهان راه حلی را پیشنهاد کرده بود. ارباکان به ما گفته بود که راه حل در این موارد اتحاد اسلامی است. ارباکان 6 اصل را به ما داده بود؛ نه ماتریالیسم بلکه معنویت. نه درگیری بلکه دیالوگ. نه رفتار دوگانه بلکه عدالت. نه امتیاز بلکه برابری. نه استعمار بلکه همکاری. نه فشار بلکه حقوق انسانی و دموکراسی.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها