هیئتی به نمایندگی از 8 هزار و 500 مسئول امور دینی استانبول با زیارت خانواده های تحصن کننده جلوی ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها، اظهار کردند که به عنوان مسئول امور دینی در کنار خانواده ها خواهند بود.

متین کاچار، رئیس انجمن امور دینی استانبول با هیئت همراه خود خانواده هایی را که جلوی ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها تحصن کردند، زیارت کرد.

کاچار با همراهی خانواده ها اظهار کرد که به نمایندگی از 8 هزار و 500 مسئول امور دینی استانبول با هیئت همراه خود به زیارت خانواده ها آمده است.

کاچار با بیان اینکه برای ایفای وظیفه خیلی مهمی به دیاربکر آمدند، گفت: ما برای حمایت از مقاومت با عزت خانواده هایی که فرزندانشان توسط خیانتکارانی که به اتحاد و یک پارچگی و آرامش کشورمان چشم دوختند، ربوده شده اند، آمدیم. قرآن می گوید که فرزند روشنی و نور چشم است. از یک پدر و مادر همه چیزش را بگیرید ولی فرزندش را که نور و روشنایی چشم اوست، نگیرید. از 3 سبتامبر تاکنون مادران با این تفکر جلوی این ساختمان آمدند.

کاچکار با خاطرنشان کردن خواسته مادران، افزود: مادران می گویند، "فرزندانمان را که روشنایی و نور چشم ماست به ما بدهید. ما بدون اینکه خودمان بخوریم به آنها دادیم، خودمان بپوشیم، به آنها پوشاندیم و نخوابیدیم آنها را خواباندیم. ایدئولوژی شما خراب شود. بازی دموکراسی شما خراب شود. ما را نمی توانید با این بازی ها گول بزنید. ما می خواهیم تحت پرچم آبرومندمان با اتحاد و برابری زندگی کنیم. ولی وقتی که ما با این حال زندگی می کنیم، فرزندمان در کوه نباشد. دست تروریستها نباشد. فرزندانمان در سفره ما باشد". کسی که این مقاومت را آغاز کرد، یکی از مادران ما بود. اما امروز می بینیم که 44 خانواده در این مبارزه با عزت شرکت کرده است. ما برای حمایت از آنها اینجا هستیم. شاید دیگر به صورت فیزیکی نمی توانیم اینجا باشیم ولی با هر آیه و سوره و جزئی که می خوانیم به یاد این مادران خواهیم بود.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها