مفید یارای، عضو اتحاد العلما در سخنرانی که در چهارمین نشست علما انجام داد، تاکید کرد که غرب از جمعیت مسلمانان می ترسد و به همین دلیل خانواده اسلامی را مورد هدف قرار می دهد و پروژه های غربی سازی طراحی می کند.

چهارمین نشست علما با شرکت علمایی از کشورهای ترکیه، ایران، عراق و سوریه در استان دیاربکر با اولین نشست دومین روز برگزار شد.

مفید یارای، عضو اتحاد العلما سخنرانی با موضوع "برای رسیدن جوانی که از شرق به غرب تمایل دارد به فطرت اصلی خود برسد، چه کار می توان کرد؟" انجام داد.

یارای با بیان اینکه جوانان امروز ما از شرق به غرب تمایل دارند، اظهار کرد که این وضع جوامع اسلامی و علمای اسلام را ناراحت می کند.

یارای با بیان اینکه وقتی که به تمدن غرب نظر می شود، از سخنان زیبا و مزین استفاده می شود، گفت: ظاهر تمدن غربی برای نفس انسان خوشایند است. دموکراسی، عدالت، آزادی، حقوق بشر، حقوق زن و کودک می گویند. فناوری و دانش می گویند. از ابزارهای نوسخن می گویند. آیا حقیقت تمدن غربی این است؟ وگرنه این سخنان زیبا ماسکی است که صورت خشونت آمیز و شدید تمدن غرب را مخفی می کند؟ آیه قرآن می گوید که این سخنان واقعی نیستند.

اگر از تمایل جوانان به غرب و به ارزش های غربی شاکی هستیم، علت این را باید تشخیص دهیم

یارای گفت: وقتی می پرسیم، علت فتنه و ناآرامی ها در هرکجای جهان کیست، پاسخ غرب و تمدن غرب را می دهیم. اگر بپرسیم کیست که با مواد غذایی مردم بازی می کند و به قول آیات خداوند محصول را فاسد می کند، همه ما می گوییم که غرب و تمدن غربی است. امروز آنچه که نسل و جوانی بشر را تخریب می کند و جوانان را به دنبال لهو و شهوت می برد و آنها را تبدیل به رباتی بی حس، بی هدف و بی روح می کند که توسط شبکه اجتماعی کنترل می شوند، غرب و تمدن غربی است. اینها را برای پیدا کردن منبع مشکل می پرسیم. تا منبع مشکل پیدا نشود، مشکل حل نمی شود. اگر از تمایل جوانان به غرب و به ارزش های غربی شاکی هستیم، علت این را باید تشخیص دهیم. پس اولی تشخیص ما این است؛ غرب و تمدن غربی وجود دارد که منبع فتنه و ناآرامی است، با نسل بشر بازی می کند و برای تخریب جوانان کشورهای اسلامی تلاش می کند.

غرب از افزایش جمعیت مسلمانان می ترسد

یارای با بیان اینکه جمعیت اروپا و آمریکا کاهش می یابد، گفت: جمعیت سالمندان روز به روز افزایش می یابد. در کشورهای اروپایی نرخ مرگ از نرخ زایش بیشتر است. جمعیت هم سالمند می شود و هم کاهش می یابد. از طرف دیگر تمدن غرب، طراحی شده است. کارهای خود را از قبل طراحی و برنامه ریزی می کنند. آنها سالها پیش دیدند که جمعیتشان کاهش می یابد. در مقابل این حساب دیگری انجام دادند. تعداد مسلمانان افزایش می یابد. غرب از افزایش جمعیت مسلمانان می ترسد. به همین دلیل دو تصمیم گرفتند. یکی جلوگیری از افزایش جمعیت کشورهای اسلامی و دومی تمایل جمعیت جوانان به غرب.

دولت مانند یک خانواده بزرگ است

یارای افزود: غرب در رسانه ها به غرب و تمدن غربی تشویق می کند. ما نیز خود و خانواده خود را از آتش حفظ کنیم. دولت مانند یک خانواده بزرگ است. رئیس دولت مانند رئیس خانواده ای بزرگ است. دولت ها باید برای این کارها تلاش کنند. آموزش مختلط پایان یابد. آموزش هایی که در مدارس به غرب گرایی تشویق می کند، پایان یابد. اگر دولت و خانواده با هم تلاش کنند، جوانان اسلامی به فطرت خود باز می گردد.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها