رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در رابطه با عملیات نسبت به شرق فرات گفت: اگر وعده های آمریکا به جا آورده نشود، به عملیات خود از جایی که مانده است، این دفعه مصممتر ادامه خواهیم داد.

اردوغان در رابطه با تعداد تروریست های ی.پ.گ که از منطقه خارج شدند، گفت: 700، 800 نفر از منطقه خارج شدند. خروج سریع 1200، 1300 نفر ادامه دارد.

اردوغان در بیانات خود در فرودگاه اسنبوغای آنکارا، پیش از پرواز به سوریه گفت: عملیات چشمه صلح دو هدف مهمی دارد. اولی، پاکسازی منطقه ای به عمق 32 کیلومتر تا 444 کیلومتری از مرز عراق از تروریست ها. تاکنون منطقه 2 هزار و 200 کیلومتر مربع از تروریست ها پاکسازی شده و در 160 واحد مسکونی کنترل در دست گرفته شده است. بنابر مطابقتی که با آمریکا انجام دادیم، امروز آخرین روز اخراج همه تروریست ها از منطقه است. در ساعت 22.00 این مهلت پایان می یابد.

اردوغان در رابطه با پیشنهاد ماکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره طولانی تر کردن مهلت 120 ساعته، گفت: هیچ پیشنهادی از مکرون به خود من نرسیده است. ماکرون این چیز ها را با تروریست ها مذاکره می کند. در طول این روند ما با فرانسه مذاکره نکردیم بلکه مخاطب ما آمریکا بوده است.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها