ملا بشیر شیمشک، معاون رئیس اتحاد العلما با اشاره به اینکه بازیهای شانسی و قمار جایی در اسلام ندارند، به مردم برای اینکه به این اشتباه نیفتند، هشدار داد.

ملا بشیر شیمشک، معاون رئیس اتحاد العلما با اشاره به اینکه بازیهای شانسی و قمار و جشنهای به مناسبت سال جدید، جایی در اسلام ندارند، اظهار کرد که این نه تنها شباهت به یهودی و مسیحی ها است بلکه یک اشغال فرهنگی است.

همه ساله تحت عنوان جشنهای سال نو گناه ها و زشتیهای زیادی اعمال شده و مردم مذهبی این زشتی ها را معمولی می بینند. علما مردم را هشدار داده و بیان دارند که این نوع جشن ها جایی در اسلام ندارند.

ملا شیمشک با تاکید بر اینکه این جشنها علاوه بر اینکه از رسوم مسیحی ها و یهودی ها هستند، اشغال فرهنگی محسوب می شوند، اظهار کرد که خطری که این وضع ایجاد می کند، در اندازه ای است که آینده جامعه را تهدید می کند.

شیمشک با اظهار اینکه جشن های سال نو جایی در اسلام ندارند، گفت: به پایان سال دیگری رسیدیم. به مناسبت ورود سال جدید یک سری جشنهایی صورت می گیرد و آمادگی هایی انجام می شود. برنامه هایی در تلویزیون پخش می شود. وقتی که اینها را می بینیم، ناراحت می شویم. چون همه اینها نماد فرهنگی غیر از فرهنگ ما هستند. از همه مردم مان درخواست می کنم که نسبت به همه این برنامه هایی که ربطی به دین ما ندارند، مواظب باشند.

این دستور خیلی جدی است

شیمشک با اشاره به اینکه شباهت به یهودی ها و مسیحی ها خطر بزرگی است، تصریح کرد: خداوند می گوید، "ای کسانی که ایمان آورده اید، یهودی و نصاری را به دوستی نگیرید که آنان دوست یکدیگرند و کسی که آنان را دوست بدارد، خود او هم از ایشان است". این یک دستور خیلی جدی است. متاسفانه در سراسر کشورمان مردم حتی اخیرا مذهبیون نیز بیلیت پیانگو(قمار دولتی)  می خرند. متاسفانه مردم مسلمان کشورمان نیز مانند یهودی و مسیحی ها برای سال نو آماده می شوند و مجسمه های بابا نوئل می خرند، تخفیفاتی صورت می گیرد و مردم غاز می خرند و درخت کاج تزیین می کنند. به رغم دستور آشکار آیه قرآن مسلمانان این کار ها را انجام می دهند، این خطر بزرگی است.

شباهت به آنها یک اشغال فرهنگی است

شیمشک در ادامه سخنانش گفت: شباهت به یهودی و مسیحی ها یک اشغال فرهنگی است. اگر جامعه ما فرهنگ، اعتقاد و دین خود را به خوبی می شناختند، می فهمیدند که این گونه جشنها هیچ جایگاهی در دین و عادات و رسوم و فرهنگ ما ندارند. به نظر ما باید هر چه زودتر جامعه متوجه این گردد. به بهانه تولد حضرت عیسی جشنها گرفته می شود و در این جشنها هرگونه قمار، فحشا، حرام، زشتی و اسراف وجود دارد. متاسفانه جامعه نیز این چیزها را پذیرفته است.

لطفا به این اشتباه نیفتیم

شیمشک در خطاب به مردم گفت: مسلمانان باید در پایان یک سال محاسبه کنند. فکر کنند که در طول یک سال چه گناه ها و اشتباهاتی انجام دادند. نباید با سرگرمی و لهو و لعب و کارهای حرام سال را به پایان برسانند. حرام است که مسلمانی به بهانه سال جدید گوشت غاز بخورد. زیرا این به معنی پیروی از یهودی و مسیحی ها است. به نمایندگی از اتحاد العلما به همه مسلمانان می گویم؛ لطفا به این اشتباه نیفتیم. یکدیگر را زنانمان را و کودکانمان را هشدار دهیم. بدین مناسبت خرید کردن، ذبح غاز، تزیین درخت کاج همیشه حرام است. باید از اینها دور شویم تا خداوند ما را حفظ کند.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها