مسرور بارزانی، نخست وزیر کردستان عراق گفت: هدف ما کردستانی نیرومنتر و مصمم تر، کردستانی که با همسایه های خود روابط صلح جویانه ای دارد، کردستانی که جامعه بین المللی به آن اعتماد دارد.

مسرور بارزانی، نخست وزیر کردستان در رابطه با پروژه هایی که به مناسبت صدمین سالگرد حکومتش انجام می شود، در تلویزیون به مردم سخنرانی کرد.

بارزانی در خیلی از موضوعات، از فساد مالی تا مالیات، از امنیت تا روابط با بغداد ارزیابی هایی انجام داد.

بارزانی با تاکید دوباره به مبارزه با فساد مالی، اظهار کرد، حکومتی که می خواهد به مردم خود خدمت کند، قبل از همه چیز باید شفافیت داشته باشد.

بارزانی با بیان اینکه در صد سال اول خود کارهای زیادی انجام دادند و در خیلی از عرصه ها گام هایی برداشتند، گفت: می توانیم بهبود دهی روابط خود با حکومت بغداد، مبارزه با فساد مالی، شروع روند شفافیت، امنیت در موضوع درآمد، تنظیم فعالیت کارمندان دولتی منطقه کردستان را به عنوان نمونه نشان دهیم.

روابط با حکومت بغداد

بارزانی گفت: یکی از اقدامات حکومت ما، بهبود دهی روابط با حکومت فدرال عراق است. پس از اولین نشست حکومت، بغداد را زیارت کردم. این زیارت ما نشانه نیت خوب ما در جهت موافقت عادلانه تحت چارچوب قانون اساسی بود. حتما روابط خوب ما با حکومت بغداد، به نفع مردم منطقه کردستان و همه مردم عراق خواهد بود.

جلوی اسراف را می گیریم

بارزانی با اشاره به اینکه مصارف و درآمد های منطقه کردستان را تحت کنترل درآوردند و مردم هر وقت که بخواهند می توانند گزارشات را بررسی کنند، اظهار کرد: فعالیت های ما برای تنظیم سیستم مالیاتی کردستان ادامه دارد. جلوی فرار برخی از شرکتهای شخصی از دادن مالیات را گرفتیم. پس از این مصارف حکومت و موسسات رسمی از راه سیستم کنترل مرکزی بررسی خواهد شد و از اسراف جلوگیری خواهد شد. مصرف های حکومت بیشتر کنترل می شود و مخارج مناسب با خدمات مردمی صورت می گیرد.

اکنون هموطنان ما می توانند ببینند که نفت و در آمد چقدر است و چگونه مصرف می شود.

در مبارزه با فساد مالی مصمم هستم

بارزانی در رابطه با فساد مالی گفت: جلوی ما مشکل بزرگی مانند فساد مالی وجود دارد و من خود در این موضوع خیلی مصمم هستم. در موضوع فساد مالی به هیچ کسی و موسسه ای امتیاز قائل نمی شوم. در این رابطه تدابیر مهمی را اخذ کردیم. از رشوه گیری در موسسات دولتی جلوگیری می کنیم. هزاران کارمند مخفی (کسانی که بدون کار درآمد می گیرند) را تثبیت کردیم و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد. نمی خواهیم حقوق هیچ کسی نابود شود. در همه وزارت ها و موسسات دولتی برای مبارزه با فساد مالی کمیسیون تشکیل دادیم. در رابطه با موضوع فساد مالی تدابیر گسترده ای اتخاذ کردیم.

مذاکرات با عراق تحت 4 تیتر ادامه دارد

بارزانی با بیان اینکه مذاکرات با حکومت فدرال عراق تحت 4 تیتر ادامه دارد، تصریح کرد: اعطای عادلانه سهم کردستان در بودجه عراق. تحویل حقوق کردستان در موضوع نفت براساس قانون اساسی عراق. حل مشکل مناطق کردستانی که تحت کنترل منطقه کردستان نیستند براساس قانون اساسی. نیروهای پشمرگه بخشی از سیستم دفاعی عراق شوند و حقوق قانون اساسی آنها حفظ شود.

بارزانی افزود: هدف ما کردستانی نیرومنتر و مصمم تر، کردستانی که با همسایه های خود روابط صلح جویانه ای دارد، کردستانی که جامعه بین المللی به آن اعتماد دارد. می خواهیم با یاری خداوند و به کمک شما این اهداف را برآورده کنیم. سالهای پیش مردم ما با شرایط سختی رو به رو شدند. آن روز ها را با صبر پشت سر گذاشتند. ما نسبت به این رفتار شما احترام قائل می شویم. می دانیم، شما شایسته ای حکومتی هستید که به شما بهترین خدمات را ارائه دهد. برای خدمت به شما هرگونه تلاشی را انجام خواهیم داد.

بارزانی در آخر سخنانش گفت: حکومت کردستان، حکومت همه است. مال یک نفر و یا یک حزب نیست. به همین دلیل از همه احزاب سیاسی می خواهیم که برای قدرتمندتر شدن دولت حمایت خود را نشان دهند. می خواهیم در کارهای خوب از ما حمایت کنند و در کارهای بدمان ما را انتقاد کنند. به جای اینکه مردم را نگران کنیم، وقت خود را در جهت پیشرفت مردممان و در خدمت مردممان بگذرانیم.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها