رهبر انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد که بشریت به رغم همه پیشرفت ها احساس آرامش نمی کند.

سید علی خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران به مناسبت نیمه شعبان در تلویزیون ایران بیاناتی ایراد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی ایران به علت اینکه به دلیل وجود ویروس کرونا از دور به هموطنان سخنرانی می کند، اظهار ناراحتی کرد.

وی گفت: شاید در تاریخ بشر کمتر دوره‌ای اتّفاق افتاده باشد که آحاد بشری در همه جای عالم جامعه‌ی بشری به قدر امروز احساس نیاز به یک منجی داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: امروز بعد از آنی که بشریّت مکاتب گوناگون و نحله‌های فکری گوناگون و مسلکهای گوناگون را تجربه کرده از کمونیسم تا دموکراسی غربی تا لیبرال ‌دموکراسیِ رایج در دنیا با این همه ادّعایی که اینها دارند، بشر بعد از اینکه اینها را تجربه کرده احساس آسایش نمیکند. بشر با این همه پیشرفتهای علمیِ حیرت‌آور که بکلّی وضع زندگی را در جهان تغییر داده، احساس خوشبختی نمیکند. بشریّت دچار فقر است، دچار بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی‌عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است. بشر دچار سوءاستفاده‌ی قدرتها است از علم؛ قدرتها از علم سوءاستفاده میکنند؛ از کشفیّات طبیعت سوءاستفاده میکنند؛ از توانایی‌های استخراج‌ شده‌ی از طبیعت سوءاستفاده میکنند؛ بشر با اینها مواجه است. اینها موجب شده است که انسانها احساس خستگی کنند در همه جای دنیا؛ احساس نیاز به یک دست نجات‌بخش کنند.

غرب وحشی دوباره زنده شد

آیت الله خامنه ای با خاطر نشان کردن سخن یکی از سناتورهای غربی که گفته بود، "غرب وحشی زنده شد"، اظهار کرد: وقتی که ما می گوییم در غرب یک روح وحشی گری وجود دارد که با ظاهر آراسته اش منافاتی ندارد، بعضی ها تعجب می کنند و انکار می کنند، اینها را حالا خودشان می گویند.

رهبر انقلاب اسلامی ایران با خاطرنشان کردن کشته شدن میلیون ها نفر در جنگ جهانی اول و دوم، بیان کرد: در جنگ ویتنام همین جور که آمریکا به ویتنام حمله کرد؛ در جنگ های گوناگون دیگر. در همین اواخر در حمله ای به عراق عده ای زیادی کشته شدند، به وسیله آمریکا، اینها فراوان اتفاق افتاده. همین حالا میلیون ها انسان در زیر فشار ظلم و ستم دشمن و دشمنی های دشمنان قدرتمندان الان رنج می برند، مردم در یمن در فلسطین و در بسیاری از نقاط دیگر جهان زیر فشار هستند. پس مسئله‌ی کرونا ما را از توطئه‌ی دشمنها غافل نکند، از توطئه‌ی استکبار غافل نکند که دشمنی استکبار هم با اصل نظام جمهوری اسلامی است.

عبادت و تضرع و خشوع در این روزهای سخت

آیت الله خامنه ای در ادامه گفت: در غیاب جلسات عمومی ماه رمضان ــ که این جلسات عمومی جلسات دعا، جلسات سخنرانی، جلسات توسّل، بسیار مغتنم بود که امسال علی‌القاعده محرومیم از این جلسات ــ در غیاب این جلسات از عبادت و تضرّع و خشوع در تنهایی غفلت نشود؛ ما میتوانیم در اتاق خودمان، در خلوت خودمان، در خانواده‌ی خودمان، در میان خانواده و فرزندان خودمان، میتوانیم همین معنا را، همین توجّه را، همین خشوع و خضوع را به وجود بیاوریم.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها