ادیب گوموش، رهبر جنبش حزب الله ترکیه به مناسبت رسیدن عید رمضان پیامی منتشر نمود. گوموش در پیام خود با اشاره به اوضاعی که امت اسلامی در آن قرار دارند، تاکید کرد که باید برادری اسلامی به طور قدرتمندی تاسیس شود.

"به سوی آمرزش پروردگارتان بشتابید و به راه بهشتی که عرضش به قدر پهنای آسمان و زمین است و برای اهل ایمان به خدا و پیامبرانش مهیّا گردیده. این فضل خداست که به هر کس خواهد عطا می‌کند و خدا دارای فضل و کرم بسیار عظیم است."

گوموش به پیام خود با آیه 21 سوره حدید شروع کرده و عید را برای همه امت اسلامی تبریک گفت. همچنین آرزو کرد که این عید وسیله ای شود برای پایان یافتن بلا و فاجعه ها، درگیری ها و تفرقه ای که امت داخلش افتاده و پایان یافتن هرگونه بیماری و مشکلات مادی و معنوی.

برنامه های خانوادگی پس از ماه رمضان نیز ادامه داشته باشد

گوموش تاکید کرد که باید ویژگی های خوبی که در این روزها به دست آمده است و درس و صحبت های خانوادگی که در طول این روزها برگزار می شود، باید پس از ماه رمضان نیز ادامه داشته باشد، تا بدین وسیله این روزهای مشکلدار تبدیل به فرصت و خیر شود. وی افزود: به علت شیوع، بیشتر مردممان با رعایت تدابیر به خانه های خود پناه آوردند. از برادرانمان که در این روند مشکلدار همبستگی فوق العاده ای ازخود نشان داده و به فعالیت های خود بدون توقف ادامه داده و پشتیبانی مادی و معنوی کردند، تبریک و تشکر می کنم. خداوند همه را حفظ کند و فعالیت هایشان را برکت بخشد.

راه حل مشکلات کنونی اتحاد مسلمانان است

گوموش با اشاره به اوضاعی که امت در آن قرار دارد، تاکید کرد که باید اداره کنندگان و اعضای ساختارهای اسلامی و همه مسلمانان بر روی این مصیبت تفکر کنند و محاسبه کنند.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل امت و مهمترین علت مشکلات مادی و معنوی آنها تفرقه و درگیری است. وقتی که از این لحاظ نگاه کنیم، راه حل مشکلات کنونی ما جاری شدن دوباره حقوق برادری و اتحاد مسلمانان است. به همین دلیل از هر وسیله ای از اتحاد، وحدت و برادری سخن می گوییم. ما به همه مسلمانان دوباره یادآوری می کنیم: خداوند ما را برادر هم قرار داده است. چاره جز اینکه لزوم آن را به جا بیاوریم و اتحاد داشته باشیم، نداریم. پس باید سران همه ساختارهای اسلامی با این آگاهی حرکت کرده و در این راه گام بردارند.

گوموش در آخر پیام خود با تبریک دوباره عید بر همه مسلمانان، برای اینکه مسلمانانی که به علت مهاجرت، اسارت و بیماری از خانواده و دوستانشان دور هستند عید های آینده را در کنار خانواده اش باشند، دعا کرد.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها