زکریا یاپیجی اوغلو، رئیس هداپار در سخنرانی که در ششمین همایش علما ایراد نمود، به تفرقه ای که امت داخل آن است اشاره کرد.

زکریا یاپیجی اوغلو، رئیس هداپار در سخنرانی که در ششمین همایش علما که توسط اتحاد العلما و حوزه ها برگزار شده بود، ایراد نمود، تاکید نمود که راه حل تفرقه بین مسلمانان، در اجتهاد علما و علم قرار دارد.

یاپیجی اوغلو با تقدیر از برگزار کنندگان این برنامه، افزود: دلمان می خواست که این همایش به صورت رو در رو صورت بگیرد، در کنار هم بنشینیم و با هم مشورت کنیم و از همدیگر استفاده کنیم. ولی به تقدیر الهی، به علت پاندمی کرونا برنامه ما به صورت آنلاین برگزار شد.

یاپیجی اوغلو با اشاره به مشکلات امت اسلامی، گفت: بزرگترین مشکل از میان همه این مشکلات، تفرقه است. این تفرقه در میان امت به جایی رسیده است که مسلمانان با هم می جنگند و علیه هم ارتش هایی آماده می کنند، مقدسات خود را به علت این جنگ به دست دشمنان وا می گذارند. اوضاع به جایی رسیده است که مسلمانان دشمنان خود را دوست و برادران خود را خیانتکار می بینند.

یاپیجی اوغلو اظهار داشت: اختلافی که برای امت رحمت است، با همه انواع و رنگ های خود موجب تفرقه شده است. این تفرقه با اختلاف فکری، سیاسی، اعتقادی، مذهبی و عملی در میان مسلمانان ظاهر شده است. منبع اختلافی که رحمت است، اجتهاد علما است. ولی منبع اختلافی هم اکنون در میان مسلمانان است، علمای ربانی نمی باشد. راه حل تفرقه ای که در میان مسلمانان است، علم و اجتهاد علما است.

رئیس هداپار با اشاره به نشست علما، گفت: امیدوارم که این نشست وسیله خیرهای مختلفی خواهد بود و همچنین اقدام مهمی خواهد بود برای نزدیکی علمای اسلامی و جامعه کُردها. محتوای سخنرانی های این برنامه اهمیت زیادی دارد. زیرا در رابطه با گرایش های الحادی که در میان مسلمانان بخصوص در جامعه کُردها گسترش می یابد، حقوق کُردها، آزادی مسجد اقصی، مذاکرات عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، حملاتی که در غرب نسبت به مسلمانان صورت می گیرد و موضوعاتی از این قبیل سخنرانی هایی صورت گرفت. وظایف علما در حل این مشکلات اهمیت زیادی دارد. حتی مهمترین وظیفه در حل این مشکلات از آن علماست. به همین دلیل این برنامه ها اهمیت زیادی دارد. خداوند تلاش های ما را ضایع نکند و ما را از راه خود جدا نکند.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

Bizi Takip Edin

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها