گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز شروع عملیات نسبت به شرق فرات نامه ای به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نوشته و اردوغان نیز با شروع عملیات به نامه پاسخ داده است.

بنابر اطلاعات به دست آمده، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز شروع عملیات چشمه صلح به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نامه ای نوشته و به انجام مذاکره درباره وضعیت شمال شرقی سوریه فراخوانی کرده است.

نامه ای که در تویتر منتشر شده بود، توسط کاخ سفید نیز تایید شد.

ترامپ با سخنان "بیا مذاکره خوبی انجام دهیم" به نامه با تاریخ 9 اکتبر شروع می کند. ترامپ با بیان اینکه "تو حتما نمی خواهی که مسئول کشتن هزاران نفر شوی"، اظهار می کند که خودش نیز نمی خواهد مسئول تخریب اقتصاد ترکیه شود ولی این کار را انجام خواهد داد.

در ادامه نامه آمده است: برای حل مشکلات شما خیلی تلاش کردم. جهان را ناامید نکنید. می توانید مذاکره عالی انجام دهید. ژنرال مظلوم می خواهد با شما مذاکره کند و حتی می گوید که می تواند به طوری که در گذشته انجام نداده است، از برخی چیزها صرف نظر کند. اگر این کار را به طور خوب و انسانی انجام دهی، تاریخ به خوبی از تو یاد می کند. اگر بد انجام دهی تاریخ از شما بد سخن می گوید. خشن نباش. احمق نباش. بعدا با تو تماس برقرار خواهم کرد.

تاریخ 3 اکتبر 2019 روی این نامه دیده می شود. این تاریخ روز شروع عملیات چشمه صلح ترکیه در شرق فرات است.

گفته می شود که اردوغان، رئیس جمهور با شروع عملیات به نامه پاسخ داده است.

یکی از مسئولینی که نمی خواهد اسمش مشخص شود، گفت: بهترین پاسخی که به این نامه داده شده است، پاسخی است که در ساعت 16.00 در 9 اکتبر داده شده است.این پاسخ، عملیات چشمه صلح است. پیشنهاد میانجیگری توسط اردوغان مردود شده و به سطل زباله انداخته شده است. ترامپ دیده است که با پیشنهاداتی مانند میانجیگری با تروریستها نمی تواند اردوغان را مجبور به انجام کاری بکند. اردوغان بدون اینکه موقعیت خود را تغییر دهد، دیگر بازیگران را به موقعیت خود نزدیک می کند.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها