اسماعیل هنیه، رئیس واحد سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اظهار کرد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزاری انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را تصویب کرده است.

هنیه این بیانات را پس از نشستی که با شرکت گروه های فلسطینی و حنا ناصر، رئیس مرکز انتخابات در شهر غزه برگزار شد، انجام داد.

هنیه با بیان اینکه این نشست برای تداوم بخشیدن به نگاه مثبتی که در دیدارهای قبلی به دست آمده بود، برگزار شده است، اظهار کرد که می خواهند انتخابات علاوه بر غزه و کرانه باختری در قدس نیز برگزار شود.

هنیه با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات شورای ملی پس از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس، اظهار کرد که برخی از کشورهای دوست و همچنین اتحادیه عربی از رفتار حماس درباره انتخابات اظهار خوشنودی کردند.

حنا ناصر، رئیس هیئت انتخابات مرکز فلسطین "به انتخابات می رویم" گفته است و همچنین یحیی السنوار، از روسای حماس نیز اظهار کرده است که اجازه نمی دهند که رژیم اشغالگر مانع انتخابات شود.

حماس اعلام کرد که در مرکز یحیی السنوار در غزه هیئتی به ریاست حنا ناصر، رئیس هیئت انتخابات مرکزی فلسطین و نمایندگان گروه های فلسطینی را به حضور پذیرفته است.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها