انجمن روز جهانی قدس به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه مطبوعاتی برگزار کرده و تاکید کرد که اتحاد و برادری مسلمانان از قدس می گذرد.

در این بیانیه مطبوعاتی به همراه مسئولین اعضای انجمن برخی از هموطنان نیز شرکت کردند. برنامه با قرائت قرآن توسط یاسین آیدوغان شروع شده و رجب ییغیت بیانات مطبوعاتی انجمن را خواند.

ییغیت با اشاره به اینکه پس از تخریب امپاراطوری عثمانی دومین فاجعه ای که بر سر مسلمانان آمد، اشغال فلسطین توسط انگلیسی ها بود و ایجاد شدن یک رژیم صهیونیستی تحت نام "اسرائیل" در خاکهای فلسطین بود، اظهار کرد که بزرگترین فاجعه ای که امت اسلامی امروز با آن رو به رو هستند، تداوم موجودیت ساختار صهیونیستی بر روی خاکهای فلسطینی است و تحت اشغال بودن قدس است.

تا زمانی که فلسطین آزاد نشود و مسلمانان جهان در قدس آزاد نماز اقامه نکنند، ممکن نیست که امت به عزت برسد

ییغیت افزود: صهیونیست ها که خداوند آنها را در قرآن به عنوان شدیدترین دشمن مؤمن ها در میان انسانها تعریف کرده است، در طول تاریخ دشمن حق بوده و از لحاظ تاریخی طراح همیشگی دشمنی علیه اسلام و مسلمانان را بر عهده داشته است. بنابراین صهیونیسم ویروسی است که کوچکترین ذره ای آن نیز منجر به فاجعه های غیرقابل پیشگیری می شود. خنجری است که بر قلب جغرافی اسلامی فرو رفته است. تا زمانی که این اوره سرطان از بین نرود و از دریا تا رود همه فلسطین آزاد نشود، مسلمانان جهان در قدس آزاد نماز نگذارد، به عزت رسیدن امت اسلامی و سرفراز شدنش ممکن نخواهد شد.

ما در روز جهانی قدس اعلام می کنیم که در کنار مردم مقاوم فلسطین و مقاومت اسلامی هستیم

ییغیت ادامه داد: برای اینکه آرمان قدس مصممانه ادامه یابد و اوره سرطانی غیر مشروع از ته کنده شود، در روز جهانی قدس نشان می دهیم که در کنار مردم مقاوم فلسطین و مقاومت اسلامی هستیم.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها