6-8 Ekim şehitleri anısına Arakanlı Müslümanlar için su kuyusu açıldı

İnsani Yardım Vakfı, 6-8 Ekim Kobani bahaneli saldırılarda katledilen şehitler anısına Arakanlı Müslümanların bulunduğu Bangladeş’teki mülteci kampında su kuyuları açtı.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Ankara temsilciliği, 6-8 Ekim Kobani bahaneli saldırılarda katledilen Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz ve Riyat Güneş'in adına Budist çetelerin zulmünden kaçıp Bangladeş'teki mülteci kampında bulunan Arakanlı Müslümanlara 4 adet su kuyusu açtı.

Yasin Börü ve arkadaşlarının katil zanlılarının yargılandığı davanın 10'uncu duruşmasına katılan İHH Ankara temsilciliği, açmış oldukları su kuyularının fotoğraflarını çerçeveleyerek Ankara Adliyesi önünde ailelere takdim etti.

Burada bir konuşma yapan İHH Ankara temsilcisi Mustafa Sinan, Yasin Börü ve arkadaşlarının katil zanlılarının yargılandığı davayı ilk günden itibaren takip ettiklerini ifade ederek, "Bu kardeşlerimizin yakınlarıyla ilgili yapılacaklar hakkında üzerimize ne düşmüşse bütün işleri son noktasına kadar yapmaya gayret gösterdik. Bu bağlamda Bangladeş'te suya ihtiyacı olan kardeşlerimize şehitlerimiz adına birer tane su kuyusu açtırdık. Bundaki amacımız şehitlerin amellerinin dünyada devam etmesidir. Bundan sonra mahkeme bitene kadar bu davayı takip edeceğiz. Çünkü mazlum mazlumdur, zalim zalimdir. Bizler İHH olarak mazlumun yanında yer alacağız." dedi.

Sinan konuşmasının ardından şehit ailelerine yapmış oldukları kuyuların fotoğraflarının yer aldığı resimleri takdim etti. Şehit aileleri ise bu hassasiyetlerinden dolayı İHH'ya teşekkür etti. (M. Hüseyin Temel, Emrah Deniz – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler