Dua için gittikleri tarihi Hazreti Süleyman Camisi’nin kapalı olduğunu gören Diyarbakırlılar, kapı önünde dua edip Kur'an'ı Kerim okudular.

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde bulunan tarihi Hazreti Süleyman Camii’nde Berat Kandili nedeni ile dua edip, Kur'an-ı Kerim okumak isteyen vatandaşlar, caminin giriş-çıkışının kapalı olduğunu görünce, bazıları evlerine geri dönerken, bazıları da cami önünde dua edip, Kur'an-ı Kerim okudu.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, 2 Nisan’da kent genelinde mezarlıkların yasaklandığını resmi Twitter hesabından duyurmuştu.

Güzeloğlu, “İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun kararı doğrultusunda, il genelinde özellikle perşembe günleri yoğunlaşan ve sosyal izolasyon ile sosyal mesafe kuralına uymayarak halk sağlığını riske eden mezarlık ziyaretleri yasaklanmıştır. Vatandaşlarımızın evde kalmalarını önemle rica ediyorum.” Açıklamasında bulunmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler