Ebu Merzuk:  Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD Başkanı Donald Trump'ın Arap ve Müslüman liderlerin önünde Hamas'ı terörle suçlamasına tepki gösterdi.

Ebu Merzuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklamada, Trump'ın Filistin halkını ve direnişini terörle suçladığı konuşmasını Arap ve Müslüman liderlerle birlikte Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın da dinlediğine dikkat çekerek, durumu esefle karşıladıklarını söyledi.

Hamas'ın işgale karşı direnen ve halkını savunan bir milli kurtuluş hareketi olduğunu belirten Ebu Merzuk, Amerika'nın İsrail işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

Siyasi körlerin Gazze'yi yakıp yıkan, kuşatan, binlerce insanı öldüren veya yaralayanı suçsuz gördüklerine işaret eden Ebu Merzuk, aynı kişilerin halkını savunan ve haklarından taviz vermeyen Hamas'ı ise terörist olarak gördüklerini ifade etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler