Gaziantep’te

​Gaziantep’te "19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla düzenlenen programda Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, muhtar ve eşleriyle bir araya geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından "19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla bir program düzenlendi. Programa yaklaşık 750 muhtar eşleriyle birlikte katıldı.

Bir düğün salonunda gerçekleşen yemekli toplantıda muhtarlara seslenen Vali Yerlikaya, muhtarların 5 yıl boyunca mahallesinin ve şehrinin "sesi, gözü, kulağı’ olduğunu ve muhtarların bu görevi layıkıyla yerine getirilmesi temennisinde bulundu.

Muhtarlardan mahallelerinde şiddet olayları ve uyuşturucuya dikkat etmelerini isteyen Yerlikaya, "15 yıl önce muhtarlarımız 97 TL ücret alıyorlardı. Şimdi ise muhtarlarımız sigortaları ve bin 500 civarında da bir maaş alıyorlar. Bugün artık muhtarlık bilgi sistemimiz var. Bu bilgi sistemi ile cumhurbaşkanlığına, başbakanlığa ve milletvekillerimize ulaşabiliyorsunuz. Bu sistemle istediğiniz zaman istediğiniz bilgileri aktarabiliyorsunuz. Yani bizim yönetim sistemimizde muhtarlık artık çok önemli." dedi.

Gaziantep’te bir takım çalışması yürüttüklerini ifade eden Şahin, "Sizlerle iyi günde kötü günde kader birliği yaptık. Mahallelerimiz sağlık, huzur ve mutluluklar içinde olduğu sürece bizlerde huzur içinde oluyoruz. Muhtar mahallesine hâkim olursa düğününde ve cenazesinde de vatandaşın yanında olursa huzur gelir. Yani sorun büyümeden olayları çözerse hem kendisi hem şehrimiz huzura kavuşur." diye konuştu.

Gaziantep’in kalkınması için herkesin elinden geleni yaparak çalıştığını dile getiren Şahin, şunları dile getirdi:

"Güvendiğimiz, kader birliği yaptığımız, iyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta inandığımız en önemli makam muhtarlık makamıdır. Sizler bizim her şeyimiz, gözümüzün nurusunuz. Muhtarlarımız, mahallenin sorun ve sıkıntılarına müdahalede bulunuyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı o 40 yıllık hesabı vallahi, billahi siz muhtarlarımız bozdunuz. Ben buna şahidim." şeklinde konuştu.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz de Gaziantepli muhtarlar için birçok çalışmalar yaptıklarını ve ayrıca belediye başkanlarından muhtarlar için TOKİ’den uygun şartlarda birer ev verilmesi talebinde bulundu.

Programa, Vali Ali Yerlikaya’nın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz, muhtarlar ile eşleri katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler