​İngiltere vatandaşı bir siyahinin, polis tarafından gözaltına alınmasının ardından kaldırıldığı hastanede ölmesi şüpheleri beraberinden getirirken, bu durum Londra’da protestolara neden oldu.

Rashan Charles isimli siyahi bir İngiltere vatandaşının polis tarafından gözaltına alındıktan sonra hastanede şüpheli ölümü Londra’da protestolara neden oldu.

Olayı protesto eden çoğunluğunu siyahilerin oluşturduğu kalabalık, ellerinde “siyahların hayatları da önemlidir”, “siyahlar için de adalet” pankartları taşıdıkları görüldü.

Dün geceden sabaha kadar devam eden olaylar Doğu Londra’nın Dalston bölgesinde meydana geldi. Kindsland caddesini bariyerlerle kapatan protestocular, polisin şiddet kullanmasıyla polisle çatıştı. Polisi adeta taş ve şişe yağmuruna tutan protestocuların, daha sonra caddeyi ateşe verdikleri görüldü.

Olayları kontrol altına almaya çalışan polisin, 2 helikopter desteği ve atlarla şiddet kullanması gözlerden kaçmadı. Olaylarda birçok insan bulundukları dükkânlara mahsur kalırken, birçok işyeri de zarar gördü.

Londra’nın Dalston bölgesinde polis 20 yaşındaki Rashan Charles isimli siyahi kişiyi 22 Temmuzda gözaltına almış, Charles daha sonra kaldırıldığı hastanede şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti. 

Ölen Charles’ın gözaltına alındığı yere çiçekler bırakan arkadaşları, Chales’ın çok iyi biri olduğu, ailesine ve arkadaşlarına bağlı biri olduğunu dile getirdiler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler