​Mardin'in Nusaybin ilçesinde şebeke suyu arızası nedeniyle kazılan çukur tehlike saçıyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde mahallede meydana gelen şebeke su arızası nedeniyle kazılan çukurun kapatılmaması, sokakta oynayan bir çocuğun boğularak ölümüne neden oluyordu.

Edinilen bilgilere göre, Devrim Mahallesi, İsmail Irmak Bulvarı üzerinde bir hafta önce içme suyu şebekesinde meydana arızayı gidermek için gelen firma yetkilileri, meydana gelen arızayı giderdikten sonra arıza nedeniyle yaklaşık bir buçuk metrelik içerisi su ile dolan çukuru kapatmadan mahalleden ayrıldı.

Mahalle sakinlerinden İlyas Doğan dün çukura düsen bir çocuğu kurtardığını belirterek, yetkililerin bir an önce bu çukuru kapatmasını istedi.

Doğan, "Bir hafta önce kaldırım altında su şebekesi patladı ve onarmak için gelen firma yetkilileri işleri bittikten sonra kazdıkları çukuru olduğu gibi bıraktı dün buradan geçen bir çocuk kayarak çukurun içine düştü onu kurtardık çocuklar için çok tehlikelidir. Yetkililerden bir an önce çukurun kapatılmasını istiyoruz." dedi. (Cihat Şayık - İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler