"Aranan Teröristler Listesi"nde kırmızı kategoride yer alan PKK'li Yusuf Şek ile mavi listede yer alan Seyran Çomak Ağrı Dağı'nda öldürüldü.

Ağrı’da düzenlenen operasyonda aralarında kırmızı ve mavi listede arananların da bulunduğu 16 PKK'li öldürüldü.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensuplarından; 3 bölücü terör örgütü mensubunun sözde Serhat Eyaleti Genel Sorumlusu olan ve İçişleri Bakanlığı arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan Yaşar Kod Yusuf Şek, Sözde Serhat Eyaleti YJA-Star (Kadın Yapılanması) Genel Sorumlusu olan ve İçişleri Bakanlığı arananlar listesinde mavi kategoride yer alan Berwar Kod Seyran Çomak ile PYD terör örgütü Sözde Kobani Genel Sorumlusu iken PKK/KCK terör örgütü üst yönetimince sözde Erzurum Eyaleti Genel Sorumlusu olarak görevlendirilen ve Bingöl iline geçiş yapmak maksadıyla bölgede bulunan sözde Erzurum Eyaleti Genel Sorumlusu Cimşit Ali Asker Kod Sultan Mahmut (Suriye Uyruklu) isimli BTÖ mensupları olduğu tespit edilmiştir.” denildi.

Açıklamada ayrıca, " Etkisiz hale getirilen Sözde Serhat Eyaleti genel sorumlusu Yaşar kod Yusuf ŞEK, 1992 yılında terör örgütüne katılım yapmış ve hakkında 23 ayrı suçtan yakalama kararı bulunmaktadır. Yaşar kod Yusuf ŞEK adlı örgüt mensubu;

02 Ağustos 2015 tarihinde Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığına yönelik bombalı araçlı saldırı eyleminin,

08 Eylül 2015 tarihinde Iğdır Dilucu sınır kapısında görevli 13 polisimizin şehit edilmesi eyleminin,

30 Ağustos 2016 tarihinde Çaldıran ilçesi Tendürek dağı kırsalında 12 güvenlik görevlimizin şehit edilmesi eyleminin,

10 Eylül 2016 tarihinde Tendürek dağı Karakuş tepe üs bölgesinde 8’i güvenlik korucusu olmak üzere 9 personelimizin şehit edilmesi eylemlerinin planlayıcısı ve uygulayıcısı olup, bunların yanı sıra geçmiş yıllarda Ağrı ili dışında Van, Iğdır, Erzurum, Diyarbakır, Bingöl, Kars, Bitlis ve Ardahan illerinde çok sayıda terör eylemi gerçekleştirdiği bilinmektedir." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler